У Румунії з’явився закон, що зобов’язує бенефіціарів зареєструватися

21 липня 2019 року в Румунії набув чинності Закон № 129/2019 про запобігання та протидію відмивання доходів та фінансування тероризму, а також про внесення змін та доповнень до інших законодавчих актів (далі – Закон).

Закон передбачає, що юридичні особи, зареєстровані у Румунському Торговому реєстрі (юридична особа має бути зареєстрована в Реєстрі протягом 15 днів з моменту подачі річної фінансової звітності), зобов’язані оголошувати свого кінцевого одержувача прибутку. Так, юридичні особи, що зареєстровані у Торговому реєстрі (крім автономних державних компаній, національних компаній та компаній, що повністю або частково є державними), зобов’язані подати (щорічно або кожного разу, коли відбуваються відповідні фінансові зміни) довідку щодо особи - кінцевого бенефіціара.

Ця довідка повинна включати ідентифікаційні дані кінцевого бенефіціара (наприклад, прізвище, ім’я, дату народження, номер платника податків, серію та номер документа, що посвідчує особу, громадянство, місце проживання / перебування). Також вказується спосіб, за допомогою якого така особа здійснює контроль над вказаною юридичною особою (якщо кількість юридичних осіб декілька, тоді вказується інформація про кожну з осіб). Довідка видається законним представником юридичної особи представникові Торгового реєстру у нотаріально завіреній формі.

Щорічна довідка повинна видаватися в Бюро реєстрації торгівлі за місцем реєстрації компанії протягом 15 днів з моменту затвердження річної фінансової звітності. У випадку внесення змін щодо інформації, що стосується кінцевого бенефіціара, довідка має бути подана протягом 15 днів з моменту внесення таких змін.

Крім цього, Закон передбачив критерії, за якими можна визначити кінцевого бенефіціара:

1. фізична особа, яка є власником або контролює юридичну особу прямо чи опосередковано; отримала право власності на пакет акцій або виборчих прав, достатніх для здійснення контролю; бере участь в капіталі компанії; здійснює контроль за допомогою інших засобів (наприклад, юридична особа, яка є власником або контрольованою особою, не зареєстрована у Торговому реєстрі, та акціями якої торгують на регульованому ринку, та яка підпадає під вимоги публічності відповідно до законодавства Європейського Союзу або міжнародних стандартів). Ці критерії вважаються дотриманими у разі володіння принаймні 25 % плюс однією акцією або участі в капіталі юридичної особи у розмірі понад 25 %;

2. фізична особа, яка забезпечує управління юридичною особою, за умовами відсутності підстав, зазначених у пункті першому та сумнівів, що визначена особа є кінцевим одержувачем прибутку.

Недотримання зобов’язання подачі довідки щодо кінцевого бенефіціара вважається адміністративним правопорушенням, санкціонованим штрафом у розмірі 1000-2100 євро.

Джерело: https://rlw.juridice.ro/15883/new-obligation-for-legal-entities-indicating-and-identifying-the-ultimate-beneficial-owner.html?fbclid=IwAR2ckc1wW08gi3Cl3O_8O30Rv3Q3PYGM8fLhrdK2029MbE49rwXt0_VbJKU

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments