У Російській Федерації знято деякі обмеження щодо окремих валютних операцій

Федеральний закон від 2 серпня 2019 року № 265-ФЗ «Про внесення змін у Федеральний закон "Про валютне регулювання і валютний контроль" у частині лібералізації обмежень на реалізацію валютних операцій резидентами з використанням рахунків (вкладів), відкритих у банках, розташованих за межами РФ, та репатріації грошових коштів» прийнятий Державною Думою 24 липня 2019 року та схвалений Радою Федерації 26 липня цього ж року.

Зміни, внесені до Закону про валютне регулювання, передбачають:

  • скасування з 2020 р. репатріації резидентами російської валюти відносно несировинного експорту, а також поетапне скасування репатріації резидентами валютної виручки при експорті сировинних товарів;
  • переказ громадянами-резидентами іноземної валюти зі своїх рахунків в оплату за товари, роботи, послуги резидентам, які перебувають за кордоном протягом календарного року в сукупності більше 183 днів, на їх рахунки, відкриті в банках за кордоном;
  • скасування для громадян-резидентів вимоги надавати податковим органам звіт про рух коштів по рахунку, відкритому в банках, розташованих в державах - членах ОЕСР або ФАТФ, що беруть участь в обміні фінансовою інформацією, якщо загальна сума зарахованих (списаних) коштів на такий рахунок за звітний рік не перевищує 600 000 руб. або еквівалентну суму в іноземній валюті.

Агенти валютного контролю тепер матимуть право запитувати й отримувати документи, що підтверджують право громадянина-резидента вести діяльність без створення юридичної особи на території іноземної держави свого перебування, видані відповідно до законодавства такої держави.

Федеральний закон набуває чинності з 1 січня 2020 року, за винятком деяких положень, що набирають чинності в інший передбачений строк.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments