У РФ пропонують збільшити ставку ПДВ

17 Травня 2017 (0) #ПДВ #Росія
Аа Аа

Міністерство фінансів РФ запропонувало збільшити ставку ПДВ для того, щоб компенсувати зменшення податкового навантаження для компаній. Відповідно до анонсованого плану, ставка ПДВ збільшиться з 18 відсотків до 22 відсотків з 2019 року. Міністерство фінансів заявляє, що збільшення ставки ПДВ дозволить знизити соціальний внесок, що сплачують роботодавці за робітників.

Передбачається, що реформа буде фіскально-нейтральною, не зважаючи на те, що раніше передбачалося збільшення ставки ПДВ з 18 до 21 відсотка.

За словами міністра фінансів РФ Антона Сілуанова, збільшення ставки ПДВ призведе до підвищення інфляції на 2%. Міністр додав, що під час розробки моделі податкової реформи розглядалися формули 21% ПДВ - 21% соціального внеску та 21% ПДВ – 22% соціального внеску. Врешті, Мінфін зупинився на моделі 22%/22% , що дозволить додатково зібрати до бюджету більше 1 трлн. руб. на рік.

За намірами Міністерства, податковий маневр дозволить отримати додаткові доходи, стимулювати експортно-орієнтовані підприємства та вивести доходи громадян з тіні.

За матеріалами порталу Tax-News.

Попередня стаття Наступна стаття