У призначенні позапланових перевірок судді Києва відмовляють у 13% випадків – інфографіка

19 Червня 2017 (0)
Аа Аа

Наразі спірним питанням у судовій практиці залишається призначення документальної позапланової перевірки у межах кримінального провадження. Неоднозначність виникає як наслідок відсутності регулювання порядку призначення перевірок слідчими суддями у чинному Кримінальному процесуальному кодексі України (далі – КПК України).

В результаті слідчі судді або слідують КПК, відзначаючи відсутність у них та слідчих / прокурорів зокрема, повноважень для призначення такої перевірки, або ж стають на бік податківців та посилаються в основному на норми Податкового кодексу України.

Так, в ухвалі Солом'янського районного суду м. Києва від 29.03.2017 року у справі №1-кс/760/5316/17 слідчий суддя зазначає, що положення КПК України не відносять до компетенції слідчого судді вирішення питання щодо надання дозволу на проведення перевірки, ст. 132 КПК України не передбачає такого заходу кримінального провадження, не регламентує порядок розгляду таких клопотань, обсяг доказування при розгляді такого клопотання, критерії, за якими слідчий суддя повинен визначати достатність підстав для надання дозволу на проведення перевірки. В інших випадках слідчі судді задовольняють клопотання про призначення документальної позапланової перевірки, аргументуючи це відсутністю спеціальних знань в галузі фінансово-господарської діяльності та бухгалтерського обліку в слідчих, прокурорів необхідних для проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні. Прикладом такої позиції є ухвали Дніпровського районного суду м. Києва від 20 березня 2017 року в справі № 755/14484/16-к, Печерського районного суду м. Києва від 03 травня 2017 року в справі № 757/24368/17-к.

Команда Тaxlink проаналізувала позиції слідчих суддів у відповідних справах з 01.03.2017 року по 01.06.2017 в районних судах міста Києва (а саме в Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Печерському, Подільському, Святошинському, Солом’янському, Шевченківському та Оболонському) аби зрозуміти яка саме практика домінує.

Протягом досліджуваного періоду в Голосіївському, Дарницькому та Деснянському районних судах м. Києва не було прийнято жодної ухвали у даній категорії справ. Щодо інших судів пропонуємо Вашій увазі статистичну інформацію відображену в інфографіках.

Також нагадуємо, що наразі у ВР зареєстровано законопроект, яким пропонується внормувати питання призначення позапланових перевірок в КПК (докладніше про це читайте за посиланням).

З коментарями суддів з приводу призначення відповідних перевірок у рамках кримінального провадження можна ознайомитись в наступних матеріалах:

Податкові перевірки за ухвалами суддів: процедуру потрібно внормувати?

Податкові перевірки за ухвалами суддів: потрібно апеляційне оскарження?

Податкові перевірки за ухвалами слідчих суддів: апеляція проти

 

Попередня стаття Наступна стаття