У Польщі скасовано податок на доходи для молодих працівників

Від 1 серпня у Польщі не буде податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), втім не для всіх. ПДФО скасовано для молодих працівників (молодші за 26 років), які отримують менше 85,5 тис. злотих (20 тис. євро) на рік.

Відтепер ставка ПДФО для вищезазначеної категорії працівників становить не 18 %, а нуль. Відтак уряд Польщі очікує зростання статків близько двох мільйонів поляків. Крім того, польський уряд зазначив, що очікує повернення молодих поляків, які працюють за кордоном. Як зазначив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, він сподівається, що це допоможе запобігти «подальшим втратам, знекровленню населення, що особливо боляче для нації, суспільства, коли йдеться про молоде покоління».

Також, за його словами, після вступу Польщі до Європейського Союзу (від 2004 року) близько півтора мільйона поляків виїхали з країни. Отже, це скасування податку для молоді є лише частиною ширшого пакета соціальних виплат, котрий уряд вирішив запровадити перед осінніми парламентськими виборами. Також серед них і грошові бонуси для сімей з дітьми та одноразова виплата пенсіонерам.

Цікаво, що останнє опитування Національного банку Польщі показало, що всього 15 відсотків польських емігрантів готові повернутися додому.

Джерело: https://www.dw.com/uk/польща-скасувала-податок-на-доходи-для-молодих-працівників/a-49856421?maca=uk-Twitter-sharing

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments