У платіжному дорученні як «Платник» зазначено п/є, а у полі «Призначення платежу» – прізвище працівника: чи має право працівник на податкову знижку?

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника ПДФО за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), суму коштів, сплачених таким платником ПДФО на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Норми встановлені п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником ПДФО витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

У випадку, коли у платіжному дорученні як «Платник» вказано підприємство, а у полі «Призначенні платежу» – прізвище працівника, для підтвердження понесених витрат на навчання, платнику необхідно отримати довідку від працедавця, який за його дорученням здійснював перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу та копії платіжних доручень, якими здійснювалось перерахування.

Відповідно до вимог п. 3.7 глави 3 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 із змінами та доповненнями, реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

Отже, довідка від працедавця, який за дорученням платника ПДФО здійснював перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу до навчальних закладів, для оплати його навчання чи навчання інших членів його сім’ї першого ступеня споріднення, є підставою для отримання платником ПДФО податкової знижки за навчання.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Індексація плати за землю у 2020 році, - ДПС інформує

22 Січня 2020

Особливості оформлення розрахункових операцій з 19 квітня 2020 року

22 Січня 2020

У 2019 році обсяги погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків збільшилися до 3,6 млрд грн

21 Січня 2020

Заробітна плата виплачується працівникові за виконану роботу, а не за факт перебування у трудових відносинах, - ВС

21 Січня 2020

"Бізнес готовий до діалогу з податківцями", - Очільниця Офісу великих платників податків Оксана Датій

21 Січня 2020

Дебіторська заборгованість, яка виникла у платників, які застосовують касовий метод, за операціями з постачання товарів/послуг, може бути списана у разі визнання її безнадійною

21 Січня 2020

Обчислення суми доходу від продажу інвестиційного активу, якщо його вартість номіновано у доларах США

21 Січня 2020

Податкова декларація з податку на прибуток підприємств зазнала змін

21 Січня 2020