У контексті закону про криптовалюти змінюється правила фінмоніторингу операцій з валютою

Ми вже писали, що у Верховній Раді України зареєстрували законопроект, який регулюватиме обіг криптовалют в Україні. Проте на часі нові зміни, які передбачені цим законопроектом. Так, Голова Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка запропонував збільшити граничне значення для фінансових операцій, які підлягають обов'язковому фінмоніторингу до 500 тис. грн.

Зокрема, у V розділі проекту пропонується змінити норми Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансуванню тероризму».

Також передбачається переглянути і граничне значення операцій, за якими банки повинні проводити верифікацію та ідентифікацію клієнтів при проведенні фінансових операцій. Пропонується збільшити поріг у 10 разів. Таким чином, у разі прийняття норми, без паспорта в касі банку можна буде провести операції на суму до 150 тис. (зараз – 15 тис).

Варто зазначити,  що в кінці вересня про намір збільшити поріг операцій з фінмоніторингу заявляли представники Нацбанку. Так, директор департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза ​​повідомляв пресі, що НБУ разом з Мінфіном та Державною службою фінансового моніторингу готують законопроект, згідно з яким поріг може бути збільшений вдвічі – до 300 тис. грн.

Вважається, що це нововведення є актуальним, оскільки нинішній ліміт дещо застарів, адже він не переглядався вже 15 років.

Попередня стаття Наступна стаття