У Києві обговорили перспективи законодавчого врегулювання питань поштового імпорту: проблематика та шляхи вирішення

Аа Аа

19 жовтня 2017 року відбувся круглий стіл на тему «Поштовий імпорт», ініційований  Інститутом соціально-економічних і політичних консультацій, Інститутом соціально-економічної трансформації та компанією ЛІГА: ЗАКОН.   Під час заходу були представлені законодавчі зміни, які допоможуть подолати ситуацію зі зловживаннями нормами, які стосуються податкового імпорту.

 У заході взяли участь політологи, представники влади та бізнес-асоціацій і соціологи. У фокусі дискусії була ситуація, яка склалася навколо оподаткування комерційних поштових посилок. 

Учасники заходу акцентували увагу на  неоднозначності ситуації, яка склалася з онлайн покупками. Українські недобросовісні торговці, використовуючи пільгу для фізичних осіб, намагаються мінімізувати податки, дроблячи дрібні комерційні партії, і таким чином порушують правила добросовісної конкуренції. Це ухилення від сплати податків та значні бюджетні недоотримання.

У той же час звичайні громадяни, які купують товари онлайн з доставкою з-за кордону для особистих потреб, не повинні бути обмежені в реалізації своїх прав і свобод.

«Думаю, всі погодяться з тим, що на сьогодні, на жаль, тіньовий імпорт, який існує в нашій країні, стає перешкодою для легального бізнесу, який працює в Україні», - підкреслив державний секретар Мінфіну України Євген Капінус.

За його словами, з метою врегулювання цієї проблеми Міністерство фінансів підготувало відповідний законопроект, який поданий на розгляд Кабінету Міністрів. «Ми постаралися зібрати всі пропозиції більшості представників бізнесу, асоціацій, врахувати всі ті зобов'язання, які взяла на себе Україна в рамках адаптації українського законодавства відповідно до європейських вимог і в рамках Угоди про асоціацію. Ми підготували ряд норм, які, сподіваюся, дозволять певною мірою поліпшити ситуацію», - підкреслив держсекретар Мінфіну, додавши, що пропоновані зміни не повинні торкнутися інтересів звичайних громадян.

Серед норм законопроекту передбачені обмеження кількості посилок без сплати податків при міжнародних експрес- та поштових відправленнях – три на місяць, при цьому граничну суму в 150 євро пропонується не знижувати. «Сподіваємося, що цей законопроект є досить збалансованим  і не зробить негативного впливу на людей. Сподіваємося, що у нього є непогані перспективи в проходженні», - сказав він.

Зі свого боку керівник відділу досліджень в галузі фінансів і роздрібної торгівлі GfK Ukraine Лідія Кулиба представила результати опитування «Онлайн-покупки для власного споживання в Україні та за кордоном», проведеного в серпні-вересні цього року. Всього було опитано 818 респондентів у віці від 16 років, які купують товари в інтернеті як в Україні, так і за кордоном.

«Таким чином, опитування показало, що пропозиції, які сьогодні напрацьовують експерти в робочих групах при суб'єктах законодавчої ініціативи, не торкнуться звичайних фізичних осіб-покупців», - зазначив директор Інституту соціально-економічної трансформації, експерт реанімаційного пакета реформ Ілля Несходовський.

 

Попередня стаття Наступна стаття