У якому випадку та в які строки особа зобов’язана зареєструватися платником ПДВ?

10 Жовтня 2017 (0) #ПДВ #ДФС #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

ДФС України у своїй індивідуальній податковій консультації від 03.10.2017 № 2097/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо реєстрації особи платником ПДВ.

Зокрема, фіскальним органом було зазначено, що особа може підлягати реєстрації платником ПДВ як в обов’язковому, так і добровільному порядку.

Особа зобов’язана зареєструватися платником ПДВ у випадку, передбаченому статтею 181 Податкового кодексу України, тобто якщо протягом 12 календарних місяців обсяг постачання товарів/послуг такої особи (крім операцій, які не є об’єктом ПДВ) сукупно перевищує 1 мільйон гривень.

Причому реєстраційну заяву така особа зобов’язана подати протягом 10 календарних днів того календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто вищезазначеного граничного обсягу постачання. Якщо такий строк уже порушено, то з 11 календарного місяця, в якому мала бути подана реєстраційна заява, в особи виникають податкові зобов’язання з ПДВ на рівні із зареєстрованим платником без права на формування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

 

Попередня стаття Наступна стаття