У ДФС заперечують наявність проблем із поданням звітності

Звітність, у тому числі з податку на додану вартість, приймається та обробляється у встановленому порядку, повідомляють у ДФС України, відповідаючи на появу у ЗМІ інформації щодо проблем з поданням податкової звітності.

Фіскали відзначають, що на веб-порталі ДФС функціонує рубрика «Електронна звітність», яка, зокрема, дає можливість отримати електронні формати для запровадження подання звітності, електронних сервісів та інших документів до органів ДФС.

Окрім того, відзначають у ДФС, з 01.04.2017 у тестовому режимі функціонує система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеням ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних. У зв’язку з цим протягом квітня - червня 2017 року проводяться технічні та регламентні роботи, які пов’язані з тестовим режимом роботи цієї системи та протягом яких здійснюється доопрацювання як ЄРПН, так і інших інформаційних систем ДФС.

Водночас у ДФС нагадують, що підтвердженням продавцю прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція, яка в електронному вигляді надсилається протягом операційного дня. Якщо протягом цього часу квитанція не надійшла, то така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН.

Нагадуємо, у повноцінному режимі система зупинення реєстрації ПН повинна запрацювати з 01 липня. Про затвердження Мінфіном критеріїв ризику для такого зупинення наразі невідомо (з останньою редакцією проекту наказу Мінфіну можна ознайомитись за посиланням).

Попередня стаття Наступна стаття