У ДФС створено департамент з питань трансфертного ціноутворення

У структурі Державної фіскальної служби України створено Департамент трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування, який об’єднав профільних фахівців із різних підрозділів контролюючих органів. Відповідне управління також утворено у складі Офісу великих платників податків.

"В управлінській вертикалі органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, фактично, з’явився єдиний центр координації, аналізу, контролю та розвитку питань міжнародного оподаткування як одного із пріоритетних та важливих напрямків податкового контролю в Україні", - сказав заступник Міністра фінансів Сергій Верланов.

Ця зміна дозволить досягти злагодженої та ефективної роботи підрозділів у напрямі контролю за трансфертним ціноутворенням, підвищить спроможність податківців своєчасно та якісно реагувати на виклики розмиття податкової бази та виведення прибутків з-під оподаткування, що є важливим для виконання міжнародних зобов’язань України щодо співробітництва над реалізацією Плану дій BEPS.

Передбачено, що у складі цих структур будуть діяти підрозділи, відповідальні за аналіз документації із трансфертного ціноутворення, моніторинг контрольованих операцій із врахуванням галузевої специфіки, проведення перевірок із трансфертного ціноутворення, обмін податковою інформацією, узагальнення практики міжнародного оподаткування та проведення взаємоузгоджувальних процедур із нерезидентами та контролюючими органами інших країни, міжнародне податкове співробітництво, виявлення схем агресивного податкового планування, зловживання податковими конвенціями.

"Великими платниками у звітності за 2017 рік відображено 88,2% від загальної суми усіх контрольованих операцій по Україні. Загальний задекларований обсяг контрольованих операцій перевищив 1,5 трлн грн. Впевнений, що створення Департаменту виведе перевірки трансфертного ціноутворенням та контроль за операціями між пов’язаними особами на новий, ще більш якісний рівень. За оцінками OECD, 70% світової торгівлі здійснюється між пов’язаними міжнародними компаніями. Ця частка зростатиме і надалі через динамічну глобалізацію економіки.

Тому визначення і перевірки адекватності трансфертних цін в операціях між міжнародними пов’язаними компаніями сьогодні є одним з основних питань для всіх податкових адміністрацій світу. І ми в цьому переконалися, перебуваючи на міжнародному податковому саміті в Лісабоні з цифрової економіки.

Саме тому і створюємо окремий Департамент, адже стоїть завдання по недопущенню розмивання бази та виведення прибутку з-під оподаткування. Наш стратегічний план – розширення бази оподаткування, а механізм контроля за трансфертним ціноутворенням – один з дієвих механізмів. Тому Україна націлена на імплементацію правил BEPS, вже розроблений відповідний законопроект і після його ухвалення податковий контроль за трансфертним ціноутворенням буде відповідати вимогам OECD.
І саме тому департамент ТЦУ стане одним з ключових у податковому напрямку після реорганізації ДФС в окремі податкову та митну служби", - зазначив очільник ДФС Олександр Власов.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Надання послуг за ЦПД – чи підлягає поверненню допомога по безробіттю?

18 Березня 2019

Чи є об’єктом оподаткування військовим збором cума грошового забезпечення, отриманого військовослужбовцями?

18 Березня 2019

Дохід юрособи - платника ЄП 3-ї групи при здійсненні операцій з експорту товарів, - ДФС інформує

18 Березня 2019

Доходи від надання майна в лізинг, оренду: відображаємо в декларації про майновий стан і доходи

18 Березня 2019

Відповідальність за несплату податкового зобов’язання підприємцем на загальній системі оподаткування, - ДФС інформує

18 Березня 2019

Змінено перелік виробничих і технологічних операцій, за якими визначається країна походження при імпорті в Україну товару

18 Березня 2019

Дитина відвідує гуртки: чи є право на податкову знижку?

18 Березня 2019

Національний банк зберіг облікову ставку незмінною на рівні 18% річних

18 Березня 2019