У ДФС був збій, що призвів до втрати близько 3 ТБ інформації

18 Квітня 2016
Аа Аа

Hubs знайшли зміст суперечливого документа, який підписав глава ДФС України Роман Насіров 1 квітня, а саме наказ № 278 «Про результати перевірки».

У Наказі зазначено, що у результаті збою в роботі АІС «Управління документами» (з 6 по 11 грудня 2015 року) на рівні ДФС втрачено близько 3 ТБ інформації (близько 531 тис. електронних документів та резолюцій до них, 26 тисяч даних в реєстраційних картках, 4,1 тис. реєстраційних карток, 3,1 тис. контрольних карток.

У ДФС вже звільнили з займаної посади винного у цьому збої – заступника директора департаменту розвитку IT Дороніна Д. В., а також було винесено дисциплінарні стягнення декільком співробітникам.

За інформацією з джерела Hubs, збій тривав 6 діб. Перелік втраченої інформації настільки великий, що перевіряючі не внесли весь перелік, а ціна втраченої інформації в сукупності вимірюється не мільярдами, а десятками мільярдів доларів. Величезний масив інформації був безповоротно втрачений через неправильне зберігання інформації в ДФС.

В документі зашифровується запис про втрачену інформацію, що свідчить про те, що ДФС не відомо повний перелік всієї втраченої інформації.

«Кількість втраченої внутрішньої кореспонденції і на рівні територіальних органів не встановлено», – зазначено у документі.

На початку лютого 2016 року вийшло розпорядження № 22-р про проведення перевірки, тобто через 2 місяці після катастрофи у веденні баз даних. За межі ДФС скандал з безповоротною втратою інформації не вийшов.

З технічного боку втрата інформації пояснюється цілим комплексом причин, зокрема, виникненням і накопиченням помилок в системі зберігання даних Hitachi VSP, які привели до неможливості створення резервної копії системи і втрати даних (06-11.12.15 р.), а причиною цього стали перегріви серверного обладнання, викликані неналежною роботою системи охолодження, збої в роботі, вимикання електроенергії, відсутність документації на обладнання, розміщене в серверному приміщенні, відсутність обслуговування системи зберігання даних і т. д.

Експерти Hubs роблять висновок про грубі системні порушення в зберіганні інформації в ДФС, через який проходять основні дані про рух податків в країні, а саме, інформація про більш ніж 85% доходів зведеного бюджету, дані про нарахування податкових зобов'язань та їх погашення, інформації про відшкодування ПДВ та порушеннях податкового законодавства, про реєстраційних даних платників податків і їх відносинах з контрагентами і т. д.

Hubs стверджує, що перші збої в роботі систем ДФС проявилися ще влітку 2014-го року, і, що заходів не було вжито.

«Ймовірно, що цим повинні зацікавитись чиновники з Державної служби спеціального зв'язку», – повідомляє Hubs.

Підозрюється, що з урахуванням ціни питання не можна виключити і корупційної складової (навмисне знищення якоїсь конкретної інформації, замасковане під втрату величезного масиву), що повинно розслідувати Національне антикорупційне бюро України.

З документом можна ознайомитись за посиланням.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments