Тренди легалізації грального бізнесу в світі

06 Вересня 2016 #Гральний бізнес
Аа Аа

Падіння світових цін на енергоресурси, передусім нафту, зумовили скорочення бюджетних надходжень до казни Бразилії. Тому уряд Бразилії планує легалізувати гральний бізнес з метою отримання нових джерел для поповнення бюджету країни. В той же час Великобританія та Австралія йдуть зворотнім шляхом і планують обмежувати гральний бізнес. Деякі політики в цих країнах закликають навіть заборонити цей вид бізнесу.

В країнах, де гральний бізнес легалізований, податкові надходження від цього виду бізнесу становлять значну частку порівняно з іншими бюджетними надходженнями. Як зазначає Financial Times, у Великобританії, яка створила умови, що вважаються найбільш сприятливими для грального бізнесу, податкові надходження від цього виду бізнесу становили минулого року 2.67 млрд фунтів стерлінгів, в той час як загальна сума податкових надходжень становила 534 млрд фунтів стерлінгів.

Великобританія вважається також країною із найбільш низькою ставкою оподаткування грального бізнесу – всього 15 %, тоді як, наприклад, у Нідерландах ставка оподаткування становить 29 %, а у Португалії – 30 %.

У Сполучених Штатах оподаткування грального бізнесу регулюється по-різному залежно від штату. Ставки на спорт в багатьох штатах поза законом, тоді як казино і бінго легалізовані. Податкові надходження від грального бізнесу в США становили близько 27.7 млрд доларів США, як зазначають експерти Рокфеллерівського інституту.

Австралія є найбільшим ринком для грального бізнесу у світі. Розмір коштів, які програють на душу населення, тут сягає 1130 доларів США на рік, як зазначають у британському агентстві H2 Gambling Capital. Австралія є найбільш сприятливим ринком для грального бізнесу у світі і отримує податкових надходжень у сумі 5,5 мільярдів доларів США на рік.

Але останнім часом, особливо після останніх парламентських виборів, в Австралії все більшої популярності набирають політики, які закликають до заборони грального бізнесу. Уряди деяких австралійських штатів, наприклад, Нового Південного Уельсу, запровадили новий 15 відсотковий податок на гральний бізнес, який дозволить акумулювати додатково 10 мільйонів доларів податкових надходжень на рік.

Тренди щодо грального бізнесу в світі відрізняються залежно від країни. Ставлення урядів до грального бізнесу передусім залежить від рівня збалансованості бюджетів цих країн, а також від рівня ставлення суспільства до цього виду бізнесу. Тож найближчим часом ми побачимо, як на цьому ринку буде змінюватись ситуація.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments