ТОП – 6 роз'яснень підприємцям про продаж алкогольних напоїв

ГУ ДФС у Черкаській області нагадує, що торгівля алкогольними напоями проводиться виключно за наявності відповідної ліцензії, реєстратора розрахункових операцій, первинних документів про походження товару тощо.

Підприємці першої групи єдиного податку взагалі не мають права торгувати алкоголем, другої та третьої – мають право торгувати алкоголем на розлив виключно у закладі ресторанного господарства або спеціалізованому відділі підприємства, що має статус закладу ресторанного харчування, підприємства з універсальним асортиментом товарів.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (у тому числі пивом), становить 8000 гривень на рік на кожний окремий касовий апарат (для міста) та 500 гривень – для сіл і селищ. На торгівлю сидром та перрі (без додання спирту) – 780 грн. Торгівля алкоголем через інтернет заборонена.

Не можна торгувати алкоголем у тому числі і пивом у не пристосованих для цього місцях.

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями діє до 26 березня. З якої дати підприємець уже не має права торгувати алкоголем?

Суб’єкт господарювання має право здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями до дати зазначеної у відповідній ліцензії, при цьому останнім днем торгівлі буде дата, що передує даті, зазначеній в ліцензії.

Чи потрібно підприємцю придбавати ліцензію для торгівлі торгівлю коктейлями, виготовленими з використанням алкогольних напоїв?

Для здійснення роздрібної торгівлі коктейлями, виготовленими з використанням алкогольних напоїв, необхідно отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та мати статус закладу ресторанного господарства.

Для безоплатного розповсюдження алкогольних напоїв та тютюнових виробів під час проведення рекламної акції (презентації) також потрібна ліцензія?

При розповсюдженні алкогольних напоїв та тютюнових виробів шляхом безоплатного їх надання споживачеві право власності на них переходить до споживача. Тому такі операції розглядаються як операції з продажу і можуть здійснюватись лише за наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Чи можна в зв’язку з ліквідацією магазину продати залишки лікеро-горілчаних виробів іншому магазину при наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями?

В даному випадку суб’єкт господарювання повинен придбати ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями або на підставі отриманої ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольним напоями здійснити реалізацію алкогольної продукції кінцевому споживачу.

Які нюанси придбання ліцензії для торгівлі пивом в кіосках, палатках, павільйонах?

Суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю виключно пивом, від 1 липня 2015 року необхідно мати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

При цьому продаж пива повинен здійснюватися виключно у торговельних приміщеннях (будівлях), але без обмеження торговельної площі, обладнаних відповідно до вимог законодавства з обов’язковим застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Забороняється продаж пива з лотків, розкладок, стендів, у палатках та інших пунктах продажу товарів, які розташовані поза торговими приміщеннями (будівлями) та не обладнані реєстраторами розрахункових операцій. У разі продажу поряд з пивом інших алкогольних напоїв площа приміщення має бути не менше за 20 кв. метрів.

Підприємець, який планує призупинити господарську діяльність, має право тимчасово призупинити дію ліцензій?

Якщо суб’єкт господарювання не здійснює господарську діяльність (не провадить роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами) і ліцензії на право роздрібної торгівлі не анульовані, то з наближенням терміну поточної щоквартальної плати за ліцензію такий суб’єкт господарювання зобов’язаний зробити наступний внесок до відповідного бюджету в розмірі 1/4 річної суми та подати органу, яким видано ліцензію, копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату для внесення чергової відмітки до ліцензії та журналу обліку видачі ліцензій про дату початку і закінчення наступного граничного терміну дії ліцензії.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments