Італія закидає Google податкові махінації

28 Січня 2016
Аа Аа

Влада Італії вимагає від компанії Google сплатити 200 млн євро податків, повідомляє AFP.

Як зазначає італійське видання La Repubblica, Google не заплатив Італії податків на суму 300 млн євро з 2008 по 2013 роки. За даними ЗМІ, влада Італії пропонувала знизити суму боргу до 200 млн євро, але компанія не пристала на таку пропозицію.

«Google поважає податкове законодавство в усіх країнах, де веде свою діяльність. Ми продовжуємо працювати з відповідними органами», – йдеться в заяві компанії.

Цікаво, що це вже не перший подібний позов проти американської компанії. Нещодавно стало відомо, що Google сплатить 185 мільйонів доларів податкового боргу до бюджету Великобританії, що були нараховані за період з 2005 по 2015 роки, а також відсотки за несплату податків у встановлений термін.

На думку фінансистів, причиною такої ситуації є реєстрація активів компанії в інших країнах, таких як Ірландія, де податкові ставки нижчі, ніж в Італії вдвічі (лише 12 %). Міжнародні корпорації найчастіше реєструють прибуток в країнах з більш м'яким податковим режимом, щоб зменшити витрати.

Звинувачення з боку Італії в ухиленні від сплати податків підкреслює широту податкового конфлікту Google по всій Європі. Компанію почали перевіряти відразу кілька країн, у тому числі Франція, якій вона заборгувала понад 1 млрд євро.

Конфлікт Google iз урядами європейських держав є частиною нової європейської політики з оновлення міжнародних податкових угод і законів, дія яких направлена на те, щоб змусити крупні корпорації сплачувати більше податків. Організація економічного співробітництва і розвитку, група найбільш розвинутих країн, минулої осені випустила низку рекомендацій, спрямованих на запобігання використання транснаціональними компаніями схем агресивного податкового планування. 

Минулого четверга Євросоюз прийняв оновлені правила і загальні стандарти перешкоджання схемам ухилення і уникнення від сплати податків транснаціональними компаніями всіх 28 країн союзу.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments