Суми допомоги для підприємців: чи необхідно нараховувати ЄСВ?

17 Серпня 2016 #ЄСВ #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Відповідь на дане питання надали податківці у своїй загальнодоступній базі знань у підкатегорії 301.04.02.

Так, керуючись положеннями Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі – Закон про ЄСВ), зокрема, статті 7, яка визначає базу нарахування єдиного соціального внеску, податківці зазначають наступне:

1.    База  ЄСВ для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичних осіб – підприємців на спрощеній системі оподаткування визначається законодавством по-різному. Для фізичних осіб – підприємців на загальній системі та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність ЄСВ розраховується з суми доходу (прибутку), який було отримано відповідним суб’єктом від здійснюваної ним діяльності, та який підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб (тобто, йдеться про чистий дохід). Для ФОП-спрощенців база для ЄСВ визначається ними самими, однак, сума сплачуваного ЄСВ, при цьому, не може бути меншою ніж мінімальний страховий внесок, який обраховується залежно від суми мінімальної заробітної плати.

2.    Як справедливо зазначають податківці, норми діючого законодавства України не встановлюють обов’язку фізичних осіб – підприємців  (в тому числі тих, які перебувають на спрощеній системі оподаткування) та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, вносити до бази нарахування ЄСВ відповідні суми отриманої ними допомоги.

3.    Таким чином, як підсумовують контролери, при здійсненні розрахунків належних до сплати сум ЄСВ, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не враховують до бази нарахування ЄСВ отримані ними суми допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами тощо.

Вважаємо, що така позиція податківців повністю узгоджується з положеннями діючого законодавства України, адже суми отриманої допомоги, про які йдеться, не можуть відноситись до сум доходу, які було отримано фізичною особою – підприємцем від здійснюваної нею підприємницької діяльності.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments