Субсидії і ПДВ

Аа Аа

Отримання платником ПДВ субсидій та трансфертних платежів, якщо вони надані для компенсації вартості товарів або послуг, є об’єктами оподаткування ПДВ. Вищезазначений висновок ДФС України був викладений у листі від 28 жовтня 2016 року № 23363/6/99-99-15-03-02-15.

Крім того, у листі вказано, що якщо кошти у вигляді субсидій та трансфертних платежів надходять до платника ПДВ з метою компенсації вартості поставлених таким платником товарів або послуг, то на дату зарахування коштів на банківський рахунок платник ПДВ повинен визначити податкові зобов’язання з вартості таких товарів або послуг. Очевидно, що такого висновку фіскальний орган дійшов на підставі пункту 187.1 статті 187 ПК України, вважаючи, що постачання товарів або послуг, вартість яких компенсується за рахунок субсидій або трансфертних платежів, є поставкою за рахунок бюджетних коштів (детальніше про постачання товарів або послуг за рахунок бюджетних коштів читайте тут).

Якщо ж товари або послуг були придбані платником ПДВ за рахунок отриманих субсидій або трансфертних платежів, то, на думку контролюючого органу, придбання таких товарів/послуг здійснюється безпосередньо платником, а отже, по таких операціях він має право на формування податкового кредиту. 

Попередня стаття Наступна стаття