Створення кредитного реєстру банків, удосконалення порядку розрахунку в іноземній валюті, та інші нововведення зареєстровані у ВРУ на поточному тижні

06 Жовтня 2017 (0) #Банк #Єврооблігації
Аа Аа

На поточному тижні у Верховній Раді України зареєстровано низку законопроектів, які безпосередньо стосуються санації економічного клімату та оптимізації фінансової стабільності у державі. Пропонуємо вам ознайомитися з вартими уваги законопроектами.

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості управління кредитними ризиками банків шляхом створення Кредитного реєстру № 7114-2 від 03.10.2017

Основна мета: Законопроект має на меті зменшення рівня кредитного ризику, забезпечення безпеки банківських операцій, підвищення надійності й стабільності банківської системи з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банку.

Основні положення: Законопроектом передбачається надати Національному банку України повноваження щодо створення та ведення Кредитного реєстру, які включають:

- отримання від банків та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для цілей ведення Кредитного реєстру визначеної законопроектом інформації щодо юридичної або пов’язаної з банком фізичної особи – сторони кредитної операції;

- надання банкам та бюро кредитних історій визначеної законопроектом інформації з Кредитного реєстру;

Законопроект встановлює розмір заборгованості позичальника перед банком, за умови перевищення якого банк зобов’язаний подати до Кредитного реєстру інформацію про здійснені ним кредитні операції з таким клієнтом.

Законопроектом на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб покладається обовязок щодо надання інформації до Кредитного реєстру про кредитні операції банків, які виводяться ним з ринку.

Водночас на банки  покладаються обов’язки:

- щодо надання інформації до Кредитного реєстру;

- повідомлення клієнта про те, що інформація про нього надаватиметься до Кредитного реєстру.

У свою чергу, позичальнику, щодо якого передана інформація до Кредитного реєстру, надається право доступу до інформації про себе, яка міститься в Кредитному реєстрі, та право вимагати внесення змін до такої інформації у разі незгоди з її змістом.

Для Національного банку України встановлено обов’язок надавати позичальнику за його зверненням інформацію, яка міститься у Кредитному реєстрі щодо нього.

Законопроектом визначено порядок розгляду звернень позичальника щодо внесення змін до інформації про нього, яка міститься у Кредитному реєстрі.

З урахуванням міжнародного досвіду та з метою дотримання принципів відповідності, адекватності та ненадмірності під час збирання даних органами державної влади стосовно визначеної мети їх обробки, у Законопроекті чітко визначено вимоги щодо кола суб’єктів, суми кредитів, по яких буде передаватися інформація, та визначено вичерпний перелік інформації, яка буде передаватися до Кредитного реєстру.

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку здійснення розрахунків в іноземній валюті з метою збільшення вітчизняного експорту № 7155 від 03.10.2017

Основна мета: Метою прийняття законопроекту є зменшення тіньового відтоку капіталів з України та запобігання вимушеному скороченню експорту шляхом законодавчого удосконалення механізму регулювання обов’язкового продажу валюти резидентами та максимального строку розрахунків за експортно-імпортними операціями.

Основні положення: Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про Національний банк України» та Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».

Зокрема, пропонується законодавчо обмежити строк запровадження Національним банком України вимоги щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті та максимального строку розрахунків за експортно-імпортними операціями.

За наявності суттєвих ризиків, що загрожують фінансовій системі держави, пропонується надати право Правлінню Національного банку України на строк, що не перевищує 12 місяців протягом п’яти років, запроваджувати вимогу щодо обов'язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті та/або вводити  максимальний строк розрахунків за експортно-імпортними операціями.

Вказані рішення набирають чинності лише після затвердження Радою Національного банку.

Наявність суттєвих ризиків, що загрожують фінансовій системі держави, підтверджується відповідним рішенням Ради з фінансової стабільності відповідно статті 71 цього Закону.

3. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення та підвищення доступності індивідуального електротранспорту для населення України № 7156 від 03.10.2017

Мета законопроекту: Основними завданнями законопроекту є зменшення податкового навантаження на постачання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, звільнення від оподаткування податком на додану вартість послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащених електричними двигунами, та надання пасажирського транспорту в оренду (лізинг, прокат, перевезенні на замовлення), у разі якщо такі колісні транспортні засоби оснащені виключно електричним двигуном.

Основні положення: тимчасове до 2022 року звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами;

-              тимчасове до 2021 року звільнення від оподаткування податком на додану вартість послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащених електричними двигунами, та надання пасажирського транспорту в оренду (лізинг, прокат, перевезення на замовлення), у разі якщо такі колісні транспортні засоби оснащені виключно електричним двигуном;

-              тимчасове до 2022 року звільнення від оподаткування акцизним податком транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.

 

4. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування державних пенсійних облігацій) № 7158 від 03.10.2017

Мета законопроекту: Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є впровадження податкових стимулів для громадян з метою залучення додаткових коштів до бюджету Пенсійного фонду України.

Основні положення: Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не буде включатися сума доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, що нараховані на державні пенсійні облігації.

Крім того, проект закону доповнює Податковий кодекс  положеннями, які передбачають, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року витрати на придбання державних пенсійних облігацій, які сукупно протягом звітного року не перевищують десятикратний розмір суми, визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу.

 

 

Попередня стаття Наступна стаття