Строки реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них

01 Квітня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України), у своєму Листі від 15.03.2016 року № 5596/6/99-99-19-03-02-15 надала роз’яснення щодо строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних.

Так, ДФС України зазначила, що починаючи з 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) підлягають усі, незалежно від розміру ПДВ, податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (далі – розрахунки коригування), у тому числі, які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування у ЄРПН має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з Податковим кодексом України (далі – ПК України).

Проаналізувавши статтю 120-1 ПК України, контролюючий орган зробив висновок, що максимальний термін, протягом якого платник може зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування, становить 180 календарних днів з дати їх складання.

Отже, платник ПДВ має можливість зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН:

- протягом 15 календарних днів, наступних за датою їх складання – без застосування штрафних санкцій;

- від 16 до 180 календарних днів з дати їх складання із застосування штрафних санкцій, визначених статтею 120-1 ПК України.

Разом з тим, у Листі від 30.03.2016 року Міністерство фінансів України (далі – Мінфін) не погодився з висновками ДФС України.  Так, на думку Мінфіну, відповідно до якої  право платника податків на включення суми ПДВ по зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування. Податковий кредит формується на підставі зареєстрованих податкових накладних та розрахунків коригування. Відтак, платник ПДВ має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування протягом 365 календарних днів з дати їх складання, а норми статті 120-1 ПК України встановлюють лише відповідальність особи за відсутність такої реєстрації (відповідний Лист Мінфіну див. нижче). 

Крім того, звертаємо Вашу увагу на те, що з 1 квітня 2016 року почне застосовуватися нова форма податкової накладної/розрахунку коригування. Детальніше про це Ви можете прочитати в новині «З 1 квітня податкову накладну складаємо за новою формою». Податкові накладні/розрахунки коригування, складені до 01 квітня 2016 року, реєструються в ЄРПН за новою формоюФорма, за якою реєструватиметься податкова накладна, складена до 1 квітня 2016 року»).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments