Строк формування податкового кредиту за касовим методом, - ДФС інформує

Право на податковий кредит у платника ПДВ, який застосовує касовий метод, виникає з дати оплати вартості товарів/послуг. Одночасно такий платник повинен застосовувати й загальні правила щодо формування податкового кредиту, передбачені пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України (далі – ПК України).

Так, пунктом 198.6 статті 198 ПК України передбачено, що  у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.

На підставі вказаного вище ДФС України в індивідуальній податковій консультації № 1979/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 06.05.2019 зазначила, що право на формування податкового кредиту у платника ПДВ, який застосовує касовий метод, виникає з моменту оплати вартості товарів/послуг і зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments