Ставки вивізного мита на товари становитимуть 30 євро за 1 тонну

22 Квітня 2016
Аа Аа

21 квітня під час засідання Верховної Ради було прийнято у другому читанні і в цілому законопроект № 3868 «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відбудови об'єктів інфраструктури».

Законопроект підтримали 268 народних депутатів

«Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 3868, який, в тому числі, прибирає функції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України по реєстрації контрактів на експорт металобрухту. Більш корупційного окремо взятого функціоналу в міністерстві не було. Більшого тиску, ніж по брухту, здається, теж не було», – повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Згідно із проектом Закону України «Про внесення зміни до статті 13 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку Верховна Рада України постановила, що строком на 3 роки, ставки вивізного (експортного) мита на товари становитимуть 30 євро за 1 тонну.

Автори законопроекту зазначили у пояснювальній записці, що метою законопроекту є встановлення дієвого механізму правового регулювання експорту металобрухту для оперативної ліквідації дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку задля першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та забезпечення умов відбудови об’єктів інфраструктури.

Крім того, законопроект спрямований на стабілізацію ситуації в металургійній галузі та суміжних секторах, збільшення надходжень до державного бюджету за рахунок підвищення експортного мита на металобрухт, а також створення додаткової доданої вартості на території держави шляхом глибокої переробки дефіцитної сировини, утвореної на її території.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments