Ставки податку на нерухомість можуть зменшити вдвічі

21 Квітня 2017 (0)
Аа Аа

Пільги у вигляді неоподатковуваної податком на нерухомість площі, передбачені для об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, збираються скасувати. Податок зі своєї нерухомості сплачувати всі особи, але за помірними ставками.

Така ідея передбачена в проекті ліберального Податкового кодексу України, який сьогодні обговорюється в Києві.

Відповідні ставки податку пропонується встановити для всіх — як для житлової, так і нежитлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних та юридичних осіб. Ставки податку пропонують встановити у наступних розмірах:

- для об'єктів житлової та / або нежитлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб — у розмірі, що не перевищує 0,1% розміру місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, за один квадратний метр бази оподаткування.

Таким чином, така ставка податку за один квадратний метр дорівнюватиме 1,6 грн. Фактично, за квартиру, розміром 60 — 70 квадратних метрів, особа сплачуватиме близько 100 грн податку, говорять розробники.

- для об'єктів житлової та / або нежитлової нерухомості, що перебуває у власності юридичних осіб — у розмірі, що не перевищує 0,2% розміру місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, за один квадратний метр бази оподаткування.

Таким чином, така ставка податку за один квадратний метр дорівнюватиме 3,2 грн.

Чинне законодавство передбачає ставку податку на нерухомість до 1,5 % розміру мінімальної зарплати (до 48 грн за квадратний метр).

Окрім того, проектом пропонується в 2,5 рази знизити розмір додаткової плати передбаченої за значні площі об'єктів житлової нерухомості. Так, за наявності у платника об'єкта житлової нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири), та / або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 10 тис. грн за кожен такий об'єкт. А за існуючих зараз умов ставка податку збільшується на 25 тис. грн.

Попередня стаття Наступна стаття