Ставки ПДФО при спадкуванні за правом представлення

Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФСУ) у листі від 10.08.2016  р. № 8456/В/99-99-13-02-03-14 розглянула проблеми оподаткування вартості успадкованого майна, що успадковувалось за правом представлення.

Право представлення при спадкуванні є правом внуків, правнуків спадкодавця успадкувати ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та підлягає оподаткуванню за ставками 0 або 5 відсотків, крім випадків спадкування нерезидентом або від спадкодавця-нерезидента, коли застосовується ставка 18 %.

Так, за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується, зокрема, вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

Підпунктом 14.1.263 статті 14 ПК України зазначено, що членами сім’ї першого ступеня споріднення  є батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Таким чином, при спадкуванні особою майна, що належало б його батькові, якщо він був би живим на момент відкриття спадщини – така особа не буде членом сім’ї спадкодавця.

Вартість майна, що спадкується особами, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 5 %.

Окрім того, вартість успадкованого майна буде об’єктом оподаткування військовим збором, ставка якого становить 1,5 %.

Отже, контролюючий орган дійшов правильного висновку щодо оподаткування вартості успадкованого за правом представлення майна податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments