США вводить "податок на пробіг"

19 Квітня 2016
Аа Аа

У США законодавці шукають альтернативні способи поповнення бюджету на ремонт доріг шляхом введення податку, який обчислюватиметься залежно від кількості кілометрів, пройдених автомобілем, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на AutoMotoClub.info. Цей податок замінить акцизи на паливо, гроші від яких зараз спрямовуються у місцеві дорожні фонди на ремонт доріг.

Ідею введення спеціального податку запропонував Джон Каллертон, сенатор від штату Іллінойс, який не приховує, що запропонувати подібну міру його спровокували електромобілі.

«Якщо б всі машини були електричними, у нас би взагалі не було грошей на дороги», – сказав Каллертон.

Зазначається, що в Іллінойсі різко зросла популярність електромобілів і гібридів, які руйнують дорожнє полотно так само, як і звичайні автомобілі. Причиною введення податку стало також падіння цін на нафту, через що скоротилися і сума зібраних коштів.

Відповідно до ставки «податку на пробіг» (прим. ред.: чим більше автомобіліст проїжджає, тим більше грошей надходить у бюджет) ініціатива введення цього податку складатиме 1,5 цента за милю (1,6 км). Потрібну суму сенатор пропонує вираховувати за допомогою спеціального пристрою, встановленого в автомобілі.

В якості альтернативи автомобілісти будуть платити 450 доларів на рік, на які можна буде проїхати 30 тис. миль (48 280 км).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments