США – нова офшорна Мекка світу

01 Квітня 2016
Аа Аа

Минулого вересня Ендрю Пенні, керуючий партнер Rothschild & Co, дав інтерв’ю, в якому розповів про те, як світова еліта уникає оподаткування.

Його меседж був зрозумілим: «Ви можете допомогти своїм клієнтам перевести свої статки у Сполучені Штати, де вони будуть звільнені від оподаткування і приховані від своїх урядів».

Деякі люди вже називають США «новою Швейцарією»

Як повідомляє інформаційне агентство Bloomberg, після довгих років критики інших країн за допомогу заможним американцям приховувати свої кошти у офшорах, Сполучені Штати стають лідером серед податкових гаваней для заможних іноземців. Ігноруючи нові глобальні стандарти розкриття інформації, США створюють новий ринок, який стає магнітом для іноземних статків. Британські юристи та швейцарські  трасти допомагають багатіям переводити рахунки з таких місць як Багами та Британські Віргінські острови, і відкривати рахунки у Неваді, Вайомінгу та Південній Дакоті.

Як не парадоксально, але США, які ще минулого року звинувачували швейцарські банки у тому, що ті сприяли податковій оптимізації, стають тепер юрисдикцією, що забезпечує банківську таємницю.

Відмова США від підписання угод ОЕСР про обмін податковою інформацією стала потужним поштовхом для росту бізнесу в країні. По суті, впровадження нових угод ОЕСР стало початком масового відтоку коштів з європейських банків до США.

Казначейство США запропонувало запровадити стандарти, аналогічні стандартам ОЕСР, для іноземних рахунків у банках США. Проблема не тільки в тому, що негромадяни США будуть уникати оподаткування в країнах, де вони є резидентами. Казначейство США побоюється, що масовий приплив капіталу до банківських рахунків нерезидентів призведе до посилення відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом. Проте, опозиційно налаштована республіканська більшість у Конгресі відхилила таку ініціативу Казначейства, адже це не вигідно в цілому банківській індустрії США, яку любіюють в даному випадку республіканці

Цікавим є те, що згідно з дослідженням ООН, через глобальну фінансову систему в світі щорічно відмивають 1,6 трильйони доларів. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments