США допоможуть реформувати українську митницю

30 Червня 2016
Аа Аа

29 червня відбулась зустріч Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з делегацією митної та прикордонної служби Сполучених Штатів Америки, предметом обговорення якої став початок роботи місії із оцінки потреб реформування української митниці, повідомляє Урядовий портал.

Про створення місії за участі експертів із США з питання реформування української митниці Володимир Гройсман домовився із Комісаром Бюро з митних питань та охорони кордонів США Гілом Керліковскі під час його візиту до Києва 23 травня 2016 року. Пізніше це питання було узгоджено з Віце-президентом США Джо Байденом, який підтвердив наміри Адміністрації Сполучених Штатів Америки надати підтримку у проведенні реформ української митниці.

На зустрічі з делегацією митної та прикордонної служби США також були присутні Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк.

Володимир Гройсман запевнив про готовність Уряду «навести лад на українській митниці» і визначив це одним із найпріоритетніших завдань для України. За його словами, особливу увагу потрібно звернути на подолання контрабанди, а також неузгодженість законодавства, яка є причиною одного із найбільш поширених на сьогодні видів контрабанди – перевезення товару без розмитнення невеликими партіями. «Як наслідок, ми маємо надзвичайно великий рівень корупції у системі митної служби України, який центральна влада і я, як Прем’єр-міністр, терпіти не будемо», – підкреслив він.

Почати реформування митниці, на думку Володимира Гройсмана, потрібно з оновлення технічного оснащення, удосконалення програмного забезпечення та впровадження обміну даними між митницями сусідніх країн. Також Прем’єр-міністр наголосив на потребі у підвищенні кваліфікації працівників митниці та забезпеченні належного сервісу для бізнесу та громадян в місцях митного контролю.

Місія з оцінки потреб реформування української митниці має швидко оцінити реальний стан справ і проблеми митниці та окреслити план дій реформи. Українська сторона сподівається, що такий план дій буде визначений вже до середини серпня, що дасть змогу якнайшвидше перейти до його виконання.

«Вірю, що об'єднуючи зусилля, ми дуже швидко оцінимо наші потреби, зрозуміємо, що нам потрібно зробити для того, щоби швидко реформувати державну митну службу таким чином, щоб ми могли дати абсолютно нову якість, запобігли будь-яким правопорушенням, а для експортно-імпортних операцій створили нормальні, сучасні, комфортні умови», – висловив сподівання Володимир Гройсман.

Місія з США працюватиме в Україні до 11 липня, після чого відбудеться зустріч для підбиття підсумків роботи місії та окреслення планів подальшої взаємодії.

Фото: kmu.gov.ua

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments