Спливає строк вручення податкового-повідомлення рішення з податку на нерухомість

13 Червня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба нагадала, що фізичні особи – платники податку на нерухомість до 1 липня отримають податкові повідомлення-рішення (далі – ППР) з обчисленою сумою податкового зобов’язання з податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки. Податок повинен бути сплачений протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

При цьому, зважаючи, що ППР надсилається контролюючими органами до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком), фізичні особи у 2016 році сплачуватимуть податок за нерухомість за 2015 рік, за ставками та пільгами, чинними у 2015 році.

Представники фіскального відомства вказали на можливість проведення платниками податку звірок даних з контролюючим органом щодо об’єктів оподаткування. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем податкової адреси платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.

Зазначимо, що Податковим кодексом не встановлена відповідальність контролюючих органів за порушення вимоги щодо надсилання платника ППР до 1 липня. Більше того, у випадку порушення контролюючим органом даного строку, платник зобов’язаний сплатити суму обчисленого податкового зобов’язання в силу положень п. 54.5 ПК України:

  • якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments