Спливає строк визначення місцевими радами розміру земельного податку на 2017 рік

07 Липня 2016
Аа Аа

ДФС вказує на необхідність органам місцевого самоврядування вчасно прийняти рішення про встановлення місцевих податків та зборів та визначити ставки земельного податку на наступний податковий рік.

Відповідні повноваження місцевих рад передбачені статтею 12 ПК України. Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

При цьому, у випадку невстановлення місцевою радою плати за землю, яка є загальнообов’язковим місцевим податком, вона справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (підпункт 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 ПК України).

Граничні розміри ставок земельного податку закріплені у статті 274 ПК України.

Хочемо зазначити, що одним із наслідків коригування порядку встановлення місцевих податків та зборів на поточний 2016 рік стало питання перегляду ставок плати за землю. Місцеві ради приймали рішення про встановлення даного податку після 15 липня 2015 року, а тому, за встановленими ПК України правилами, застосовуватись дані норми повинні були б з 1 січня 2017 року. У випадку ж відсутності таких рішень, за правилами підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 ПК України, до їх прийняття плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю, тобто за ставками 2015 року.

Проте положення Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 № 909-VIII змінили вищезазначений порядок застосування ставок плати за землю. Адже у 2016 році місцеві ради не враховують строків прийняття та оприлюднення рішень, передбачених підпунктом 12.3.4 ПК України. При цьому законодавець, рекомендуючи органам місцевого самоврядування переглянути рішення щодо встановлення місцевих податків та зборів протягом січня 2016 року, не встановив відповідного обов’язку місцевих рад. Це означає, що органи місцевого самоврядування фактично можуть прийняти відповідне рішення у будь-який момент протягом 2016 року.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments