Сплата земельного податку при набутті права власності на нерухоме майно

22 Квітня 2016
Аа Аа

Головне управління ДФС у Запорізькій області роз’яснило особливості сплати земельного податку за земельні ділянки, розташовані під нерухомим майном, що перейшло до особи на праві власності. Проблемним аспектом  у даній ситуації є визначення моменту виникнення податкового обов’язку у платника податку, а саме – з моменту набуття ним права власності на нерухомість чи з моменту державної реєстрації земельної ділянки, на якій знаходиться відповідний об’єкт нерухомості.

Незважаючи на пряму вказівку податкового закону, фахівці ДФС підтримали позицію, відповідно до якої обов’язок сплачувати земельний податок за земельну ділянку виникає в особи з моменту набуття нею права власності на жилий будинок (будівлю або споруду), які знаходяться на відповідній земельній ділянці.

В обґрунтування своєї позиції представники ДФС зазначили норми земельного та цивільного законодавства, відповідно до яких до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Проте пунктом 287.6 ПК України зазначається, що при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

Більше того, підставою для нарахування земельного податку є дані Державного кадастру України, відомості про земельну ділянку до якого вносяться шляхом її державної реєстрації.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments