Сплата ПДВ в обхід СЕА

15 Квітня 2016
Аа Аа

29 березня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд у своєму рішенні по справі № 826/13740/15 висловив позицію, відповідно до якої, якщо при сплаті ПДВ платник у платіжному доручені припустився помилки, яка не спричинила настання будь-яких негативних наслідків або збитків для бюджету, то податкове зобов’язання по податку вважається сплаченим.

Так, у вищезазначеній справі платник здійснив плату з ПДВ на відкритий йому рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА). Проте, у платіжному дорученні в графі «Отримувач» замість того, щоб вказати себе помилково зазначив Казначейство України, у зв'язку з чим грошові кошти не потрапили на електронний рахунок платника в СЕА. Оскільки, відповідно до статті 200-1 ПК України, для сплати податкового зобов’язання з ПДВ, платник спочатку перераховує кошти на рахунок в СЕА, з якого Держказначейство, на підставі поданої ДФС України інформації, здійснює перерахування коштів до  державного бюджету, контролюючий орган вважав, що податки не сплачені вчасно і склав податкову вимогу. Ця податкова вимога була оскаржена платником в судовому порядку.

У мотивувальній частині свого рішення суд зазначає, що відповідно до статті  45 Бюджетного кодексу України   податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету. Такі податки і збори визнаються сплаченими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

Відповідно до Положення про єдиний казначейський рахунок, затвердженого   наказом Державного казначейства України 26.06.2002 року № 122, єдиний казначейський рахунок – це консолідований рахунок, відкритий Державному казначейству України в Національному банку України для обліку коштів та здійснення розрахунків у системі електронних платежів Національного банку України.

Єдиний казначейський рахунок консолідує кошти державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством.

Єдиний казначейський рахунок, відкритий на балансі Державного казначейства України, об'єднує кошти субрахунків, що відкриті на балансі Головних управлінь Державного казначейства України (далі – субрахунки ЄКР).

На субрахунках ЄКР ведеться аналітичний облік коштів державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством.

Тобто, зазначені у платіжному дорученні кошти були перераховані до державного бюджету, хоч і з порушенням процедури, передбаченої статтею 200-1 ПК України.

Відтак, судовий орган робить висновок, що складена контролюючим органом податкова вимога є незаконною, а отже, підлягає скасуванню.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Взяття на облік в контролюючому органі іноземних юросіб – виконавців проєктів міжнародної техдопомоги

21 Вересня 2021

Особливості оподаткування військовим збором дивідендів у вигляді акцій (часток, паїв)?

21 Вересня 2021

Повернення пального постачальнику: чи зобов’язаний платник реєструватись платником акцизного податку, як особа яка реалізує пальне?

21 Вересня 2021

Яка відповідальність за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД?

21 Вересня 2021

До якої дати платник сплачує орендну плату за земельні ділянки держ- і комунвласності у разі припинення договору оренди?

21 Вересня 2021

Чи застосовуються РРО або ПРРО при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів?

21 Вересня 2021

Чи може юрособа – платник ЄП 4-ї групи подати розрахунок частки с/г товаровиробництва з уточненням окремо від декларації?

21 Вересня 2021

Яка відповідальність ФОП за неподання або несвоєчасне подання декларації про отримані доходи?

21 Вересня 2021