Сплата ПДВ в обхід СЕА

15 Квітня 2016
Аа Аа

29 березня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд у своєму рішенні по справі № 826/13740/15 висловив позицію, відповідно до якої, якщо при сплаті ПДВ платник у платіжному доручені припустився помилки, яка не спричинила настання будь-яких негативних наслідків або збитків для бюджету, то податкове зобов’язання по податку вважається сплаченим.

Так, у вищезазначеній справі платник здійснив плату з ПДВ на відкритий йому рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА). Проте, у платіжному дорученні в графі «Отримувач» замість того, щоб вказати себе помилково зазначив Казначейство України, у зв'язку з чим грошові кошти не потрапили на електронний рахунок платника в СЕА. Оскільки, відповідно до статті 200-1 ПК України, для сплати податкового зобов’язання з ПДВ, платник спочатку перераховує кошти на рахунок в СЕА, з якого Держказначейство, на підставі поданої ДФС України інформації, здійснює перерахування коштів до  державного бюджету, контролюючий орган вважав, що податки не сплачені вчасно і склав податкову вимогу. Ця податкова вимога була оскаржена платником в судовому порядку.

У мотивувальній частині свого рішення суд зазначає, що відповідно до статті  45 Бюджетного кодексу України   податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету. Такі податки і збори визнаються сплаченими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

Відповідно до Положення про єдиний казначейський рахунок, затвердженого   наказом Державного казначейства України 26.06.2002 року № 122, єдиний казначейський рахунок – це консолідований рахунок, відкритий Державному казначейству України в Національному банку України для обліку коштів та здійснення розрахунків у системі електронних платежів Національного банку України.

Єдиний казначейський рахунок консолідує кошти державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством.

Єдиний казначейський рахунок, відкритий на балансі Державного казначейства України, об'єднує кошти субрахунків, що відкриті на балансі Головних управлінь Державного казначейства України (далі – субрахунки ЄКР).

На субрахунках ЄКР ведеться аналітичний облік коштів державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством.

Тобто, зазначені у платіжному дорученні кошти були перераховані до державного бюджету, хоч і з порушенням процедури, передбаченої статтею 200-1 ПК України.

Відтак, судовий орган робить висновок, що складена контролюючим органом податкова вимога є незаконною, а отже, підлягає скасуванню.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Які операції які підлягають фінансовому моніторингу?

13 Квітня 2021

За підсумками першого кварталу надходження ПДВ в 1,5 раза більше, ніж у минулому році, – О. Любченко

13 Квітня 2021

У працівників великих компаній зросла заробітна плата, - М. Чмерук

12 Квітня 2021

Директор витратив кошти з корпоративної картки підприємства на власні потреби: як оформити такі «безпідставні» витрати?

12 Квітня 2021

Яким чином контролюючий орган надсилає листи, якщо платник не подав заяву про бажання отримувати документи через е-кабінет?

12 Квітня 2021

Оподаткування виплат підприємцю – єдиннику, який на момент виплати втратив підприємницький статус, - ДПС інформує

13 Квітня 2021

Уникнення подвійного нарахування єдиного внеску особою, яка займається незалежною професійною діяльністю

13 Квітня 2021

Чи має право на податкову соціальну пільгу фізична особа, яка працює неповний робочий день?

13 Квітня 2021