Сплата ПДВ через систему електронного адміністрування

25 Липня 2016 #СЕА
Аа Аа

Державна податкова інспекція у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві на своєму сайті розмістила інформацію стосовно стягнення коштів у системі електронного адміністрування ПДВ.

Зокрема, на підставі положень статті 200-1 ПК України та Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженного постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569, контролюючим органом було зроблено висновок, що ПДВ сплачується платником виключно із коштів, які містяться на його електронному рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ. У випадку недостатності коштів на електронному рахунку для сплати податкового зобов’язання з ПДВ, платник повинен перерахувати необхідну суму коштів на такий рахунок, з якого Держказначейство перерахує ці кошти до державного бюджету.

Разом з тим, нагадуємо, що в судовій практиці трапляються рішення, де суд, фактично, робить висновок, що платник ПДВ може також здійснювати сплату ПДВ безпосереднього із свого поточного рахунку до бюджету, оскільки ПК України не містить прямої заборони про це (Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 29.03.2016 року у справі № 826/13740/15). 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments