Специфічні податки світу

11 Травня 2016
Аа Аа

Винахідливі податківці та представники влади різних країн світу дивують своїми способами поповнення державного бюджету.

За всю історію цивілізації оподаткування громадян іноді доходило до крайнощів, адже як ще пояснити існування податків на вікна, громадський туалет, холостяків, бороди, капелюхи, вуха тощо. Специфічні податки зустрічаються по всьому світу і нині та здебільшого сприймаються суспільством як посягання на особисте життя.

Представляємо Вашій увазі перелік незвичайних зборів, пов'язаних з відпочинком і використанням рекреаційних ресурсів, а також цікаві факти про них.

Податок на селфі

У Мексиці, а саме в національному парку Тулум, стягується податок за знімок самого себе. Відвідувачі платять 2,5 долара за кожен гаджет з фотокамерою: планшет, телефон, фотоапарат, і за камеру GoPro і це крім вартості квитка (3,3 дол.). Якщо відвідувач парку, ознайомлюючись з культурою найдавнішої цивілізації майя, побажає зафіксувати пам'ятки, то збір на селфі майже в два рази збільшить вартість вхідного квитка.

Податок на схід сонця

Не менш дивним є збір в Іспанії. Схід сонця над горизонтом Балеарських островів оподатковується для туристів. Задоволення помилуватися на сходження сонечка буде коштувати туристові 1 євро за кожен день перебування на пляжі. Такий податок існує з 2000-х років, а кошти від його сплати йдуть на прибирання пляжів і поліпшення інфраструктури.

Податок на гіпс

Австрія – країна, в якій краще не ламати кістки. Австрійські законодавці ввели обов'язковий податок на гіпс. Туристи, які займаються гірськолижним спортом, додатково оплачують гіпсовий збір, а для любителів екстремального відпочинку в Альпах існує обов'язкова медстраховка. Зібрані кошти накопичуються в фондах місцевих лікарень і використовуються для лікування травм постраждалих.

Податок на тінь від сонця

В Італії з 1993 року справляється податок на тінь від парасольок і козирків, яка падає на муніципальну землю. Власники венеціанських закладів відчули на собі цей податок, так як тінь від накриття потрапляла на тротуари. Цікавим фактом є те, що господарі венеціанських кафе і ресторанів зобов'язані платити податок як у сонячні дні, так і в похмурі.

Податок на братів наших менших

У Скандинавських країнах прийнято платити податок на собак. У Швеції, чим вище собака, тим вищий податок. У Норвегії сума стягнення залежить від довжини пса. Імовірно, що такий податок йде на прибирання парків і територій.

Податок на вулкани

Податком обкладається перебування на території вулканів в Італії. Мандрівник зобов'язаний заплатити 2,5 євро за відвідування острова без вулканів, крім островів Сицилія і Сардинія, і 5 євро, якщо турист побажає відвідати території з діючими вулканами. Податок вже включений у вартість квитків на літак і на судна. Зібрані гроші йдуть на захист навколишнього середовища островів.

Ви познайомилися з кількома абсурдними діючими податками, яких ніхто не поспішає скасовувати. Абсолютно різні країни світу проявили колосальну винахідливість у сфері оподаткування своїх громадян і гостей з метою збагачення держскарбниці.

За матеріалами ресурсу: bigmir)net.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments