Собівартість власно вироблених сільськогосподарських товарів

13 Травня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 20.04.2016 року № 8942/6/99-99-19-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку оподаткування ПДВ суми перевищення фактичної собівартості сільськогосподарської продукції над договірною вартістю її реалізації, який діяв до 1 січня 2016 року.

Так, до 1 січня 2016 року база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не могла бути нижче їх собівартості.

ДФС України зазначила, що сільськогосподарське підприємство при здійсненні операцій з постачання власно виробленої сільськогосподарської продукції має визначати податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи з договірної вартості такої сільськогосподарської продукції, та складає і реєструє за такими операціями податкову накладну. До 2016 року  у випадку, якщо платник визначав планову собівартість сільськогосподарської продукції і при постачанні такої продукції її договірна вартість була меншою ніж планова собівартість, то платник додатково складав та реєстрував податкову накладну на суму перевищення планової собівартості продукції над її договірною вартістю (з типом причини «17»).

Після визначення фактичної собівартості власно виробленої сільськогосподарської продукції, яку підприємство визначає в кінці року, податкові зобов’язання, які були визначені при постачанні такої продукції, мали бути відкориговані шляхом складання розрахунку коригування до податкових накладних, які були складені протягом зазначеного періоду з типом причини «17» (на суму перевищення планової собівартості над договірною):

  • у бік збільшення – на суму перевищення фактичної собівартості над плановою, якщо фактична собівартість виявиться більшою за планову;
  • у бік зменшення на суму перевищення планової собівартості над фактичною – якщо фактична собівартість виявиться меншою за планову.

У графі «Причина коригування» такого розрахунку коригування необхідно було зазначити «Розрахунок фактичної собівартості сільськогосподарської продукції».

Якщо платник ПДВ не обрахував планову собівартість продукції або договірна вартість поставленої сільськогосподарської продукції перевищувала планову собівартість, а фактична собівартість продукції, обрахована платником, перевищувала договірну вартість поставленої сільськогосподарської продукції, то платник ПДВ на дату розрахунку фактичної собівартості повинен був скласти податкову накладну на суму перевищення фактичної собівартості над договірною вартістю з типом причини «17», зареєструвати її та збільшити податкові зобов’язання на зазначену суму.

Податкові накладні, складені на суму перевищення собівартості (планової/фактичної) над договірною вартістю поставленої сільськогосподарської продукції власного виробництва, включалися до складу податкових зобов’язань з ПДВ та відображалися у податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом. При цьому такі податкові накладні не давали право покупцю сільськогосподарської продукції на збільшення податкового кредиту.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижчою звичайних цін.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments