Складання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок

07 Вересня 2016 #ПДВ #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Державна фіскальна служба України листом від 17 серпня 2016 року № 17938/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку складання та подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Контролюючі органи зазначають, що у разі якщо платник податку помилково включив суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, зареєстрованій у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) з порушенням терміну реєстрації, до складу податкового кредиту у податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, в якому було складено таку податкову накладну (а не зареєстровано у ЄРПН), такий платник податку у разі самостійного виявлення помилки зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації.

При цьому штраф у розмірі 3 відсотків від такої суми, передбачений абзацом 4 пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України, нараховується платником лише у разі, якщо така помилка призвела до заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів.

Форма і порядок заповнення та подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments