Скільки бізнес вивів з України дивідендів?

13 Листопада 2017 (0) #НБУ #дивіденди #нерезидент
Аа Аа

Як було повідомлено прес-службою Нацбанку інформаційному агентству «Уніан», в період з червня 2016 року підприємці вивели дивідендів за кордон на суму 2,118 млрд доларів. Зазначена сума за підрахунками експертів становить близько 42 % від заявленого бізнесом обсягу репатріації дивідендів.

Нагадаємо, що відповідно до підпункту 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 Податкового кодексу України (далі – ПК України) до доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, належать, зокрема, дивіденди, які виплачуються такому іноземному суб’єкту резидентом та оподатковуються податком на прибуток з урахуванням особливостей, визначених пунктом 141.4 статті ПК України. Виплата такого виду доходів резидентом на користь нерезидента і є репатріацією дивідендів.

Тут варто зазначити, що НБУ було акцентовано увагу саме на червні 2016 року як початку періоду, за який бралися до аналізу відповідні фактичні дані, з тієї причини, що саме з 13 червня 2016 року регулятором було дозволено проводити репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за період з 2014 по 2015 роки. Додамо, що на той момент було встановлено обмеження на перерахування такого виду доходів за кордон на місяць в сумі, еквівалентній  1 млн доларів або 10 % обсягу дивідендів до виплати (залежно від того, в якому випадку цифра була би більшою). Для порівняння, на сьогоднішній день Нацбанком дозволено перераховувати протягом місяця за кордон у максимальній сумі дивідендів на 5 млн доларів на одну особу (емітента, іноземного інвестора чи депозитарну установу).

Крім того, НБУ було відзначено, що купівля валюти для відповідних виплат наразі істотно не впливає на відповідний сектор фінансового ринку, адже обсяги таких операцій становлять лише близько 3,2 % загального обсягу купівлі валюти.

 

Рекомендуємо до ознайомлення: Вартість банківських кредитів у національній валюті зростає - НБУ

 

Попередня стаття Наступна стаття