Скандал навколо ринку азартних ігор

10 Травня 2016
Аа Аа

Як відомо, у 2012 році був прийнятий Закон України № 5204-VI «Про державні лотереї в Україні». В Законі міститься положення про те, що Кабмін разом з Мінфіном має розробити ліцензійні умови – необхідні документи для видачі ліцензії протягом 3 місяців.

Однак, минуло вже понад 4 роки, а віз і нині там. Жодного документу Мінфін не розробив, не погодив та не прийняв. Попри те, що тим самим посадовці Мінфіну заподіюють державі шалені збитки, їх бездіяльність допоки залишалася поза увагою правоохоронних органів.

 За свідченням експертів, Мінфін блокує прийняття нормативних актів, тому що посадовці, що опікуються галуззю ще з часів Януковича, начебто впевнені у несправедливості Закону, який був прийнятий у 2012 році. Однак, насправді фахівці ринку пов’язують ігнорування посадовцями закону з іншими мотивами, далекими від захисту інтересів держави. Адже виписані в законі умови конкурсу фактично позбавляють чиновників можливості особистого впливу на його результати.

27 квітня 2016 року Голова ДФС Роман Насіров звернувся до Мінфіну з проханням вирішити питання про видачу ліцензій діючим операторам лотерей відповідно до чинного законодавства. Про це він повідомив на своїй офіційній сторінці у Facebook.

На таку заяву миттєво відреагувала екс-заступник Міністра фінансів Олена Макеєва, заявивши про несплату двома операторами лотерейного ринку України – «М.С.Л.» та «Патріот» податків в бюджет країни та поставила питання щодо необхідності перевірки цих операторів на предмет виявлення ухилення ними від сплати податків.

Д. ю. н., проф. Д. Гетманцев так прокоментував заяву Олени Макеєвої:

«Олена Леонідівна дещо лукавить. Не можу нічого сказати про ЗАТ «Патріот», але з листів МСЛ, вона, як заступник міністра, достовірно знає, що оператор виконує всі зобов'язання з виплати виграшів, незважаючи на санкції. У частині податкових зобов'язань оператор також платить в бюджет все, що може платити готівкою відповідно до встановлених законодавством лімітів. Складно повірити в те, що заступник міністра фінансів не може проаналізувати Указ Президента та постанову НБУ, щоб визначити, що оператор не може користуватися своїми рахунками і потребує будь-яких додаткових роз'яснень».

На сторінках мережі Facebook розгорілася справжня дискусія між фахівцями лотерейного ринку. В межах дискусії сторони зійшлись на думці про те, що ринок азартних ігор практично повністю працює нелегально, у зв’язку з чим ці відносини потребують нагального врегулювання.

Зокрема, відповідаючи на запитання Олени Макеєвої, Роман Насіров на своїй офіційній сторінці у Facebook повідомив про те, що на сьогодні немає належного регулювання господарської діяльності з випуску та проведення лотерей відповідно до нових умов, що створює велику кількість проблемних питань в роботі платників податків, які здійснюють господарську діяльність на ринку державних лотерей, та підґрунтя для зловживань у цій сфері. «Міністерством фінансів не забезпечено прийняття нормативно-правових актів, необхідних для отримання нових ліцензій суб’єктами господарювання, які здійснюють господарську діяльність на ринку державних лотерей, зокрема щодо затвердження ліцензійних умов проведення відповідної господарської діяльності», – зазначено в листі від 27 квітня 2016 року, адресованому Міністру фінансів щодо прискорення розробки нормативно-правових документів.

«З метою вирішення ситуації в листі звертав увагу на необхідність розглянути питання щодо забезпечення підготовки підпорядкованими структурними підрозділами відповідних нормативно-правових актів, необхідних для отримання ліцензій на випуск та проведення лотерей, відповідно до яких здійснюється господарська діяльність на ринку державних лотерей», – зазначив Роман Насіров.

У 2015 році спостерігався провал державної політики у сфері грального бізнесу, внаслідок чого відбулося катастрофічне скорочення ринку державних лотерей більш ніж в 10 разів. Згідно зі статистикою, обсяг ринку державних лотерей становив у 2014 році 12 429,8 млн грн, а у 2015 році – 1 407,6 млн грн. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments