Сироїд обурена подарунком на 8 березня від Насірова

04 Березня 2016
Аа Аа

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд повідомила у своєму Facebook про подарунок на 8 березня від Голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Парфуми Сhanel вартістю понад 3 тис. грн. віце-спікер розцінила як занадто дорогий, несучасний та неетичний подарунок в умовах війни.

«Радянська звичка дарувати коштовні подарунки посадовим особам продовжує дивувати – вчора виявила у приймальні таке «явище» та листівку з вітаннями від Голови Державної фіскальної служби України.

Проблема не лише в тому, що це несучасно та неетично, тим більше в умовах війни, але є ще й Закон України «Про запобігання корупції», який забороняє мені приймати подарунки, вартість яких перевищує встановлену законом межу.

Я дуже сподіваюся, що Голова Державної фіскальної служби просто не обізнаний про те, яким чином від його імені вітають жінок з 8-м березня. Цю радянську практику «подарунків» потрібно викорінювати в першу чергу зі свідомості держслужбовців чи може навіть з підсвідомості, бо мені невідомо, де саме народжується ідея робити презенти вартістю понад 3000 грн. P.S.: Відповідно до закону я маю здати «подарунок» на зберігання. Повідомлення написала, акт підготувала. Чекаю на представника Апарату Верховної Ради для передання Chanel на «зберігання».»

На повідомлення Роман Насіров написав коментар, в якому зазначив, що це привітання було особисто від нього, і не як від голови ДФС, а як від чоловіка.

«Дорога Оксано, вибачте, якщо образив вас своїм привітанням. Я, як і більшість чоловіків в Україні, завжди вітав, вітаю і буду вітати жінок зі святом весни. Здається, закон поки не забороняє робити жінкам приємне. Якщо привітання вам не до душі, ви маєте право розпорядитися їм за власним бажанням. До речі, це привітання від мене особисто, і навіть листівку я підписував власноруч – не як голова ДФС, а як чоловік Роман Насіров.  P.S. Маю право вітати жінок, які мені подобаються, та яких я поважаю».

Незважаючи на благі наміри Романа Насірова, антикорупційне законодавство враховує його високе службове становище як голови ДФС та ідентифікує як суб’єкта відповідальності за корупційні правопорушення. А як вже було зазначено, вартість дарунка, згідно із законодавством, не відповідає загальновизнаним уявленням про гостинність. При цьому, на жаль Романа Насірова, закон не містить вказівки на можливість балансування у даній ситуації між статусом чоловіка та глави центрального органу виконавчої влади.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments