Швейцарія скасувала перехідні положення в законі про автоматичний обмін інформацією

Аа Аа

На своєму засіданні 7 листопада 2018 р. Федеральна Рада прийняла рішення про скасування перехідного положення у терміні "держава-учасник" в Законі про Міжнародний автоматичний обмін інформацією у податковій сфері з 1 січня 2019 року, тим самим виконуючи міжнародну вимогу.

Відповідно до визначення, передбаченого стандартом автоматичного обміну інформацією (AEOI), держава-учасниця є державою, з якою існує угода AEOI.

Нагадаємо, що суть AEOI полягає в тому, що фінансові установи збирають інформацію про рахунки нерезидентів і відправляють ці дані податковим органам країни резиденції таких клієнтів. При цьому, якщо з країною нема угоди AEOI (країна не відповідає терміну "держава-учасник"), то увага до такого клієнта є підвищеною.

Першпочатково при розробці стандарту ОЕСР передбачила, що держави зможуть включити перехідне положення до свого національного законодавства, згідно з яким, державами-учасницями також вважатимуться держави, які взяли на себе зобов'язання впровадити AEOI (а не лише ті, які вже його впровадили). Причиною цього є те, що AEOI не впроваджується всіма державами одночасно. Однак з тих пір більш, ніж 100 держав і територій, включаючи Швейцарію, впровадили AEOI. З огляду на це, ОЕСР закликала держави скасувати перехідне положення (і відповідно вважати "державою-учасником" лише ті держави, в яких вже впроваджено AEOI, а не лише очікується).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Товарно-транспортні накладні: які ризики при оформленні?

17 Травня 2019

Проведення перевірки у період оскарження рішення про її призначення є нівелюванням права платника податку на її оскарження

17 Травня 2019

Збір за місця для паркування транспортних засобів: кого віднесено до платників податків?

17 Травня 2019

ВС про наявність законного інтересу як предмета судового захисту в адміністративному судочинстві

17 Травня 2019

Європейський суд загальної юрисдикції скасував рішення Єврокомісії щодо польського податку для ретейлерів

17 Травня 2019

Військова служба за контрактом: що з поданням звітності та сплатою ЄП підприємцем?

17 Травня 2019

За матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС розпочато 53 кримінальних провадження

17 Травня 2019

Державна податкова служба України отримала реєстрацію як юридична особа

17 Травня 2019