Швейцарія скасувала перехідні положення в законі про автоматичний обмін інформацією

Аа Аа

На своєму засіданні 7 листопада 2018 р. Федеральна Рада прийняла рішення про скасування перехідного положення у терміні "держава-учасник" в Законі про Міжнародний автоматичний обмін інформацією у податковій сфері з 1 січня 2019 року, тим самим виконуючи міжнародну вимогу.

Відповідно до визначення, передбаченого стандартом автоматичного обміну інформацією (AEOI), держава-учасниця є державою, з якою існує угода AEOI.

Нагадаємо, що суть AEOI полягає в тому, що фінансові установи збирають інформацію про рахунки нерезидентів і відправляють ці дані податковим органам країни резиденції таких клієнтів. При цьому, якщо з країною нема угоди AEOI (країна не відповідає терміну "держава-учасник"), то увага до такого клієнта є підвищеною.

Першпочатково при розробці стандарту ОЕСР передбачила, що держави зможуть включити перехідне положення до свого національного законодавства, згідно з яким, державами-учасницями також вважатимуться держави, які взяли на себе зобов'язання впровадити AEOI (а не лише ті, які вже його впровадили). Причиною цього є те, що AEOI не впроваджується всіма державами одночасно. Однак з тих пір більш, ніж 100 держав і територій, включаючи Швейцарію, впровадили AEOI. З огляду на це, ОЕСР закликала держави скасувати перехідне положення (і відповідно вважати "державою-учасником" лише ті держави, в яких вже впроваджено AEOI, а не лише очікується).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments