Щодо зарахування від’ємного значення ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань та зменшення податкового боргу з інших податків

29 Серпня 2016 #ПДВ #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) листом від 10 серпня 2016 року № 17273/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо можливості зарахування від’ємного значення податку на додану вартість у рахунок сплати грошового зобов’язання та/або зменшення суми податкового боргу з інших платежів.

Фіскали наголошують, що від’ємне значення ПДВ, розраховане за результатами звітного (податкового) періоду, за заявою платника може бути задеклароване до бюджетного відшкодування, в частині, що не перевищує реєстраційну суму на момент отримання контролюючим органом податкової декларації:

  • на поточний рахунок платника податку;
  • у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до держбюджету.

Контролюючий орган протягом 30 календарних днів, що настають за граничним 20-денним терміном отримання податкової декларації, проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних, після закінчення якої протягом 5 робочих днів зобов’язаний:

  • або подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету;
  • або за заявою платника податку до відповідного контролюючого органу зарахувати таку суму в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.

Водночас, сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою з дня, наступного за днем закінчення терміну проведення контролюючим органом камеральної перевірки, у разі якщо камеральна перевірка проведена не була або за результатами проведення перевірки податкове повідомлення-рішення не було надіслано платнику податку у строк, визначений ПК України.

Якщо ж платник податку має податковий борг, то бюджетному відшкодуванню підлягає заявлена сума ПДВ, зменшена на суму такого податкового боргу.

В Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21, вказано, що сума від’ємного значення, що не перевищує реєстраційну суму на момент подання податкової декларації з ПДВ, підлягає бюджетному відшкодуванню, зокрема у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до держбюджету.

Так, платник, який має намір здійснити відшкодувати суму ПДВ, повинен подати заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Додаток 4).

Отже, платник при декларуванні від’ємного значення ПДВ у рахунок сплати грошового зобов’язання та/або зменшення суми податкового боргу з інших платежів відображає у Додатку 4 у відповідній таблиці код бюджетної класифікації, код виду платежу, на який платник бажає перерахувати відповідну суму ПДВ.

Таким чином, ДФС України дійшла висновку, що у разі відсутності у платника податку на дату подання ним податкової звітності з ПДВ податкового боргу з цього податку такий платник має право задекларувати суму від’ємного значення ПДВ, сформовану за результатами такої податкової звітності, до бюджетного відшкодування в рахунок сплати грошових зобов’язань та погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України. Відповідні дії здійснюється після узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами перевірки.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments