Щодо умов переходу зі спрощеної системи на загальну систему оподаткування

09 Червня 2016
Аа Аа

У своєму листі від 30.05.2016 № 11771/8/99-99-15-02-02-15 ДФС надала роз’яснення щодо необхідності переходу платників єдиного податку на загальну систему оподаткування у разі проведення разової операції з надання поворотної фінансової допомоги.

Податківці зазначили, що надання разової поворотної фінансової допомоги суб'єктом господарювання, який займається тваринництвом, рослинництвом, а також професійною, науковою та технічною діяльністю, не є фінансовим посередництвом та не може бути підставою для обов'язкового переходу платника єдиного податку третьої групи на загальну систему оподаткування відповідно до вимог частини п'ятої підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України).

Нагадуємо нашим читачам, що відповідно до частини 3 пункту 292.11 ПК статті 292 України до складу доходу платника єдиного податку не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.

При цьому, якщо поворотна фінансова допомога залишається неповернутою після закінчення 12 календарних місяців з дня її отримання, вона включається до складу доходу платника єдиного податку. При цьому, для коригування доходу, у випадку повернення фінансової допомоги у майбутньому, у Податковому кодексі немає підстав.

Якщо ж зазначені у підпункті 3 пункту 292.11 ПК України терміни повернення фінансової допомоги не дотримано, податківці пропонують включати отриману фінансову допомогу до доходу платника єдиного податку.

Нагадуємо також, що відповідно до пункту 292.3 статті 292 ПК України до суми доходу платника єдиного податку третьої групи – платника ПДВ за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності.

Отже, у разі отримання поворотної разової фінансової допомоги, платник єдиного податку не зобов’язаний переходити на загальну систему оподаткування. Поворотна фінансова допомога не включається до доходу платника єдиного податку, якщо тільки така допомога не була повернута протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments