Щодо листування органів ДФС та платників податків у електронній формі

06 Квітня 2016
Аа Аа

5 квітня, після засідання комітету ВРУ з питань податкової та митної політики по законопроекту № 3448 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей кримінального провадження в податкових відносинах та питань адміністрування податків і зборів», було проведено засідання робочої групи в частині змін до Податкового кодексу України за участю представників ДФС та громадськості, повідомляє Андрій Журжій на своїй сторінці у Facebook.

На засіданні було вирішено, що у разі підтримання законопроекту за основу в першому читанні, до другого читання запропонувати такі зміни:

По-перше: додати положення про договір про визнання електронних документів, для укладення якого платнику податків буде достатньо направити повідомлення органу ДФС про приєднання до його умов, які будуть розміщені на сайті ДФС;

По-друге: заборонити органам ДФС в односторонньому порядку розривати вказаний договір;

По-третє: уточнити, що органи ДФС повинні направляти всі документи в електронному вигляді (електронний кабінет платника податків) та на його електронну пошту, якщо платник податків подає звітність в електронній формі.

Доказом отримання платником податків документів буде факт відкриття повідомлення в кабінеті платника податків (про це фіскальна служба дізнається в автоматизованому порядку) та/або відправлення їм повідомлення в ДФС про отримання листа.

У разі, якщо протягом 30 днів платник податків не відкриє повідомлення в кабінеті платника податків, або електронною поштою не відправить повідомлення про отримання листа із ДФС, то вважатиметься, що документи отримані платником податків (аналогія пункту 58.3. статті 58 ПК України).

Андрій Журжій у своєму повідомленні зазначає, що пропозиції до законопроекту можна направляти на електронну адресу: Zhurzhii.Andrii@rada.gov.ua.

Фото з офіційної сторінки Facebook Андрія Журжія.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments