Що робити у випадку складання податкової накладної не на того покупця?

19 Жовтня 2017 (0) #ПДВ #ДФС #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

ДФС України у своїй індивідуальній податковій консультації від 11.10.2017 № 2213/6/99-99-15-03-02-15/ІПН надала роз’яснення щодо виправлення помилок у податковій накладній, складеній та зареєстрованій в ЄРПН на покупця, з яким відсутні фактичні операції з постачання товарів/послуг.

Зокрема, контролюючим органом було зазначено, що в такому випадку платник ПДВ (постачальник за податковою накладною) повинен скласти розрахунок коригування, який підлягає реєстрації в ЄРПН платником, який був помилково вказаний покупцем у вищезазначеній податковій накладній.

У заголовній частині такого розрахунку коригування вказуються дані з помилкової податкової накладної (в тому числі з помилковим ІПН), при цьому у табличній частині щодо показників, зазначених у помилковій податковій накладній, проставляється знак «-». У полі «Дата складання» необхідно поставити дату виявлення помилки.

Окрім того, продавець зобов’язаний за датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ скласти другу податкову накладну за іншим номером, ніж був у помилковій податковій накладній, зазначивши у ній правильного покупця товару/послуги. Нова податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН. Водночас зареєструвати таку другу податкову накладну платник зможе, якщо з дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за такою податковою накладною не минуло 365 днів. 

Також контролюючим органом було наголошено на тому, що платник ПДВ зобов’язаний відображати у податковій декларації з ПДВ обсяги операцій з постачання товарів/послуг, що фактично були ним здійснені у відповідному податковому періоді, незалежно від факту реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН або наявності у таких документах помилки.

Разом з тим особа, реєстрація платником ПДВ якої була анульована, не може формувати податковий кредит та складати/реєструвати в ЄРПН податкові накладні/розрахунки коригування, що складені у періоді, який передує такому анулюванню. Це правило застосовується і в тому випадку, якщо така особа була вдруге зареєстрована платником ПДВ.  

Попередня стаття Наступна стаття