Що є джерелом інформації для довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток?

01 Липня 2016
Аа Аа

У листі від 09.06.2016 р. № 12665/6/99-99-15-02-01-15 спеціалісти ДФС України роз’яснили, що є джерелом інформації для отримання довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток.

Згідно з підпунктом 141.4.2 пункту 141.4 статті 141 Податкового кодексу України (далі – ПК України) резидент або постійне представництво нерезидента, який виплачує дохід з джерелом походження з України на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України), зобов’язаний утримати податок з такого доходу. Перелік доходів, ставки податку та порядок їх сплати до бюджету визначені у нормах пункту 141.4 ПК України.

При поданні податкової декларації з податку на прибуток підприємств[1], такі платники податку на прибуток складають додаток ПН до декларації, дані якого переносять у рядок 23 ПН декларації. Саме у зазначеному додатку декларують суми податків, які утримувались при виплаті доходів (прибутків) нерезиденту у звітному (податковому) періоді.

Відповідно до пункту 5 Порядка видачі довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.12.2012 р. № 1264 (далі – Порядок видачі довідки) джерелом інформації для видачі довідки є дані додатка ПН до декларації (розрахунків) з податку на прибуток, надані податковим агентом податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь нерезидентів, а також сум утриманого з них податку або надані нерезидентом документи у разі самостійного нарахування і сплати податку.

(Додатково пропонуємо ознайомитися з аналітичним матеріалом Як скласти Додаток ПН декларації з податку на прибуток?)

 


[1] Форма податкової декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. N 897 "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" та зареєстрована у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 р. за № 1415/27860. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments