Ще раз про смарт-картки на пальне

ДФС України в листі від 01.09.2016 №18911/6/99-99-12-03-03-15 надала платнику таке роз’яснення: «Якщо суб’єкт господарювання не здійснює операцій з фізичного отримання, відпуску та транспортування пального (тобто операції з реалізації пального в розумінні абзаців другого та третього п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), не має при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших об’єктів, а реалізує тільки бланки дозволів на пальне та смарт-картки (паливні картки), то об’єкт оподаткування акцизним податком не виникає».

Таким чином, в описаному випадку суб’єкт не повинен нараховувати та сплачувати ні акцизний податок з роздрібних продажів, ні акцизний податок з реалізації пального (в СЕАРП).

У вказаному листі також зазначено, що анулювання реєстрації суб’єкта як платника акцизного податку з реалізації пального здійснюється шляхом подачі відповідної заяви таким суб’єктом. Що ж до анулювання Акта інвентаризації обсягів залишку пального, то ДФС України роз’яснила, що можливість скасування поданого до контролюючого органу Акта не передбачена, проте суб’єкт господарювання може звернутись до контролюючого органу, до якого поданий Акт, з проханням провести перевірку зазначених у ньому даних.

Див. також Продаж пального через смарт-картки, талони та смс – ДФС визначилась з позицією та Хто та за яких умов сплачує акцизний податок при реалізації пального по талонах та смарт-картках?

Попередня стаття Наступна стаття