Щодо визнання податкового кредиту, якщо у двох податкових накладних один номер

25 Березня 2016
Аа Аа

Відділ організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області роз’яснив питання щодо визнання податкового кредиту у ситуації, коли у платника ПДВ один номер для двох податкових накладних.

Податківці повідомили, що згідно з пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України (далі – ПК України), при виправленні помилок складається розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної. Зокрема, йдеться про ті помилки, які були допущені при складанні податкової накладної – не пов'язані зі зміною суми компенсації вартості товарів чи послуг (далі – розрахунок коригування).

Відповідно до пункту 5 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957, у першій частині порядкового номера податкової накладної зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником податкової накладної протягом певного періоду.

Облік (нумерація) складених податкових накладних ведеться платником податку на додану вартість у довільній формі та порядку. Водночас не допускається складання платником ПДВ за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером, проте складання платником ПДВ податкових накладних з однаковими порядковими номерами, але з різними датами складання, не вважається помилкою.

Згідно з пунктом 21 Порядку № 957 у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПК України постачальник (продавець) товарів чи послуг складає розрахунок коригування за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної, при цьому не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

Податківці нагадують, що з 1 квітня форма податкової накладної та Порядок її заповнення буде змінено відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments