Ще раз про зведену податкову накладну

29 Березня 2016
Аа Аа

Територіальний орган ДФС у Вінницькій області надав роз’яснення платникам ПДВ щодо порядку складання зведеної податкової накладної.

Зокрема, контролюючий орган нагадав, що платник ПДВ складає зведену податкову накладну у наступних випадках:

І. здійснення безперервного або ритмічного (два та більше разів на місяць) постачання товарів чи послуг:

1.1 покупцям – платникам ПДВ. У таких випадках зведені податкові накладні із зазначенням всієї номенклатури поставлених протягом місяця товарів/послуг, які виписуються покупцям – платникам ПДВ, складаються не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, на кожного платника податку, з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця.

1.2. покупцям – не платникам ПДВ. Така зведена податкова накладна складається не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, протягом такого місяця.

Крім того, у роз’ясненні було вказано, що оскільки складання зведених податкових накладних безпосередньо залежить саме від фактичного постачання товарів чи послуг, такі накладні не складаються на суму попередньої оплати. Якщо ж сума передоплати перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, на таке перевищення складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

ІІ. за активами, які призначаються для їх використання або ж починають використовуватися:

1) в операціях, що не є об'єктом оподаткування;

2) в операціях, звільнених від оподаткування;

3) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

4) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Платник ПДВ, у такому випадку, зобов’язаний скласти зведену податкову накладну не пізніше останнього дня звітного періоду.

Також Територіальний орган ДФС у Вінницькій області звернув увагу, що до наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року № 1307, з 1 квітня зведена податкова накладна складаються за оновленою формою та порядком.

Додатково про зміни форми податкових накладних читайте у матеріалах «З 1 квітня податкову накладну складаємо за новою формою» та «Форма, за якою реєструватиметься податкова накладна, складена до 1 квітня 2016 року».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments