СФР від Президента: Порошенко хоче внести свій законопроект про Службу фінансових розслідувань

Президент України збирається подати на розгляд Верховній Раді проект Закону про Службу фінансових розслідувань (далі – СФР) – про це повідомила представник П. Порошенка в парламенті Ірина Луценко.

За її словами, передумовою створення такої служби є, зокрема, потреба «зупинити доступ до бізнесу різних правоохоронних органів».

Нагадаємо, що до цього власний законопроект про СФР було розроблено і Мінфіном, на який схвально відреагував Кабінет Міністрів ще у березні цього року, відправивши його на розгляд Національної ради реформ. Проте документ до сих пір не було розглянуто, а тому відповідно не внесено до парламенту.

Як відомо, створення СФР затягувалося досить довгий час через наявність невирішеного питання щодо того, кому саме має бути підконтрольною Служба.

У кінці жовтня Порошенко зробив заяву, що голова Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна має найближчим часом надати на розгляд альтернативний законопроект про Службу фінансових розслідувань, який повинен був бути презентований Нацраді разом з варіантом проекту Закону від Мінфіну. Як виявилося пізніше, проект про СФР на останньому засіданні так і не розглянули.

Щодо президентського законопроекту, то тут варто зазначити, що відповідно до документа пропонується за аналогією з варіантом від Мінфіну обмежити підслідність органу статтею 21 Кримінального кодексу України. Тобто мова йде про кримінально карані діяння, пов’язані з використанням фінансових ресурсів держави, злочини у сфері фінансової та банківської систем, зловживання у сфері фінансування політичних партій, у сфері оподаткування, а також злочини, пов’язані з цінними паперами та підакцизними товарами.

Попередня стаття Наступна стаття