ЄС vs. США: податкові війни

Європейська комісія (далі – ЄК) спростувала критичну заяву від Мінфіну США, що ЄК буде перевіряти виключно американські компанії на предмет законності отримання ними податкових пільг, повідомляє Deutsche Welle.

Представники ЄК повідомили, що перевірки декількох фірм у країнах ЄС не спрямовані виключно проти компаній США. До того ж у ЄК запевняють, що розслідування щодо окремих компаній, таких як Apple і Starbucks, не є частиною кампанії проти американських фірм.

Згідно із даними інформаційного агентства Deutsche Presse-Agentur (DPA) представник ЄК зазначив, що закони ЄС застосовуються однаково для всіх компаній, діяльність яких зосереджена в ЄС.

Мінфін США запідозрив, що антимонопольний орган ЄС має незаконну мету прийняти на себе роль наднаціонального фіскального органу. Водночас відомство попереджало, що на такі дії антимонопольного органу ЄС підготує відповідь з боку Брюсселя, в якому наразі підозрюють, що в країнах ЄС, зокрема в Ірландії, Люксембурзі і Нідерландах, компанії Apple і Starbucks отримували держпреференції.

На переконання Мінфіну Сполучених Штатів, такі податкові пільги надавались вищезазначеним компаніям з порушенням норм конкурентного законодавства, в якому передбачено надання преференцій за настання певних чітко визначених обставин.

Зазначається, що урядами часто порушуються чинні правила для того, щоб створити особливі умови як для місцевих підприємств, так і для іноземних компаній.

Нагадаємо, що єврокомісар з питань конкуренції Маргарет Вестагер заявила, що компанії Starbucks та Fiat незаконно користувались податковими пільгами, внаслідок чого значна сума податків з доходів корпорацій не була сплачена.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments