ЄС виключає із чорного списку «податкових гаваней» 3 країни

Раніше ми писали про розширення списку офшорних зон, яке відбулося 12 березня 2019 року. З цим матеріалом можна ознайомитись за посиланням.

Уже станом на сьогодні міністри фінансів Європейського Союзу оголосили про намір виключити Об’єднані Арабські Емірати та Швейцарію зі списку країн, які вважаються «податковими гаванями» (офшорні зони).

Очікується, що 10 жовтня міністри фінансів ЄС вилучать ОАЕ з чорного списку. Крім того, Тихоокеанський архіпелаг Маршаллові Острови також буде вилучений з цього списку.

Так, у чорному списку «податкових гаваней» залишиться 9 юрисдикцій: Беліз, Фіджі, Оман, Самоа, Тринідад і Тобаго, Вануату та Американські Самоа, Гуам та Віргінські острови США.

Наслідком включення до чорного списку для країн є застосування більш суворого контролю за фінансовими операціями з країнами Євросоюзу.

Щодо ОАЕ варто підкреслити, що це є найбільший фінансовий центр. ОАЕ не стягує корпоративних податків, що робить його сприятливою територією для суб’єктів господарювання, які мають прагнуть уникнути сплати податків.

Станом на сьогодні він має бути вилучений зі списку, оскільки у вересні прийняв нові правила для офшорних структур, що є обов’язковим критерієм для виключення країни зі списку офшорних зон.

Крім того, у документах Євросоюзу вказано, що Швейцарія також виконала свої зобов’язання, а саме: податкова реформа, що пройшла у країні і вступає в силу з 2020 року та цілком задовольняє вимоги ЄС.

Щодо сірого списку. Тут також мають місце деякі зміни. Так, Албанія, Коста-Рика, Маврикій та Сербія також мають бути виключені з сірого списку. Десятки юрисдикцій по всьому світу залишаються в сіром списку, в тому числі Кайманові острови, Туреччина, Багамські острови та Бермудські острови.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments