Рух законопроекту «Про нульову декларацію»

02 Березня 2016
Аа Аа

Із загостренням політичної і економічної кризи, на фоні дефіциту бюджетних коштів у влади з’являється  прагнення якнайшвидше і безболісно наповнити казну. Це, в свою чергу, призводить до активної боротьби влади з «тіньовою економікою». На цей раз депутати всерйоз взялися за доходи українців. Нещодавно на порядок денний Верховної Ради України було винесено законопроект «Про нульову декларацію» № 3661 від 17.12.2015, авторами якого є народні депутати ВР Олександр Кірш та Юрій Луценко. Відповідно до нього фізичні особи, які є резидентами України, зможуть у добровільному порядку декларувати належні їм доходи, майно, майнові права, які одержані з порушенням податкового, валютного та іншого законодавства, а держава за це звільнятиме їх від юридичної відповідальності. Такий режим декларування передбачається на строк 12 місяців з моменту набуття чинності Закону.

Як повідомляє «Сегодня» Президент України Петро Порошенко заявив, що сподівається на всебічну підтримку депутатами цього законопроекту.

В разі прийняття законопроекту «Про нульову декларацію», усі резиденти, які є фактичними власниками або одержувачами доходів, майна та майнових прав, що були раніше одержані з порушенням податкового, валютного та іншого законодавства матимуть право добровільно заповнити та надати до ДФС так звану «нульову декларацію».

Також разом із вищезазначеним проектом і для його узгодження до Верховної Ради подали законопроект, яким вносяться зміни до Перехідних положень Податкового кодексу,  і який  передбачає, що із вказаних в нульовій декларації доходів справлятиметься податок, який буде сплачуватися за ставками від 1% до 5% вартості задекларованого майна, доходів, майнових прав, в залежності від вартості цього майна, доходів, майнових прав.

При цьому проект закону № 3661 передбачає проведення Державною фіскальною службою перевірки з питань, які стосуються строку набуття майна, щодо яких подається нульова декларація. Перевірки стосуватимуться осіб, які на день подання нульової декларації не обійматимуть посаду на державній службі, але у будь-який час до набрання цим законом чинності перебували на посадах, які згідно із законодавством про запобігання корупції пов'язані з виконання функцій держави або місцевого самоврядування. При цьому держава гарантує особі, яка подаватиме таку декларацію, що проти нього не порушуватиметься кримінальна справа, не розпочинатиметься провадження у справі про адміністративне правопорушення за порушення податкового, валютного законодавства.

Треба звернути увагу також на те, що у випадку, якщо об’єкт, вказаний у нульовій декларації, знаходиться у співвласності більше ніж двох осіб, проте декларація подана не усіма з них, то передбачені державні гарантії поширюються лише на суб’єктів, які подали таку декларацію. Цікавим є також те, що закон не передбачає звільнення від кримінальної відповідальності за так звані «посадові» злочини, що доволі часто вчиняються у сукупності із складами злочинів, передбачених статтями 212 і 212-1 КК України.

За задумкою законодавців реалізація цього закону має привернути тіньові гроші в економіку, наповнить казну та поліпшить інвестиційний клімат в Україні.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments